Goč
Trepča
Sloga bolja u derbiju

Sloga pobedila Bana 1931 iz Raške i gazi ka Srpskoj ligi

Na otvaranju prolećnog dela sezone odigran je i veliki derbi Šumadijsko-Raške zone. Sloga je pobedila goste iz Raške, drugi put u sezoni i potvrdila srpskoligaške aspiracije. Utakmica na Gradskom stadionu bolja u prvom poluvrmenu. Domaći su odmah uspostavili inicijativu, dok su gosti vrebali trenutak za kontranapad. U 12. minutu posle akcije Ugrenovića, lopta je došla do Đokovića, ovaj je uposlio Bogdanovića koji ne greši i „beli“ su stekli rezultatsku prednost. Sloga je i dalje imala veći posed i težište zbivanja je bilo na polovini Bana.

Gosti su imali sredinom prvog poluvremena odličnu priliku preko Mihajlovića, snažno je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Đorđević fantastičnom paradom sprečio najgore, izvukoa loptu iz roglja i poslao je u korner. Na drugoj strani pokušali su Despotović, Đoković i Milovanovića, ali je vremešni Glukčević sačuvao mrežu. Igrao se 36. minut, dugo je Sloga opsedala gol gostiju, pritisak su vršili Milovanović i Despotović, na kraju dobar centaršut sa leve strane i laka egzekucija iskusnog Đokovića za dupliranu prednost Sloge. U poslednjim sekundama prvog poluvremena grešku je napravio Milovanović, mreža je bila prazna, usledio je šut Milićevića i panterska intervencija Đorđevića koji je spasao čist gol i potvrdio da je najveća akvizicija „belih“ u zimskom prelaznom roku.

Slogin bonus na terenu, velika radilica i strelac gola za pobedu protiv bana 1931 u derbiju sezone - Petar Bogdanović Foto: G. Šljivić

U drugomj poluvremenu, tempo je malo opao, Sloga je igrala mudro, strpljivo, nije srljala, čuvala stečenu prednost. Imali su domaći nekoliko prilika, pokušavao je i Bane da uzvrati, ali je Gojković i Milovanović su zatvorili sve prilaze golu opreznog Đorđevića, tako da je na kraju ostalo 2-0 za Kraljevčane. Zavidan broj gledalaca je apaluzom nagradio „bele“ za 14. uzastopni trijumf (odnosno 12. pošto su brisana dva protiv Srbije koja je odustala od takmičenja) i siguran korak ka povratku u srpskoligaško društvo.

Aleksandar Đoković strelac drugog gola za Slogu u derbiu meču sa Raščanima Foto: G. Šljivić

SLOGA (KV) – BANE 1931 2 – 0 (2 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 700 Sudija: Nenad Đorđević (Guča) 7,5 Strelci: Bogdanović u 12. i Đoković u 36. minutu Žuti kartoni: Mihajlović (Bane 1931). Igrač utakmice: Petar Bogdanović (Sloga) 8

SLOGA: Đorđević 7,5, Milovanović 7,5, Ugrenović 7 (Markiš 7), Babić 7, Đoković 7,5 (Rakić 7), Drecun 7, Jovanović 7, Gojković 7,5, Despotović 7,5, Ćirović 7,5, Bogdanović 8.

BANE 1931: Glukčević 6,5, Pejčinović 6,5, Kurandić 6,5, Ristović 6,5, Čolović 6,5, Guberinić 6,5, Hadžić 6,5, Radunović 7, (Tomović 6,5), Mihajlović 7, Milićević 7, Husović 6,5 (Đurđević 6).

Odlično izdanje Lazara Ćitrovića (beli dres) protiv dojučerašnjih klupskih drugova Foto: G. Šljivić