Teleoptik
Zvezdara
Borac
Torlak u petom minutu nadoknade stigao do boda protiv Studentskog grada

Na Bežaniji je u nehumanim uslovima odigrana utakmica trećeg kola između Studentskog grada i Torlaka, a nesnosna vrućina je uticala na kvalitet igre. Isparenja sa veštačkog terena su još više otežavala disanje igračima, neretko su ostajali bez daha tražeći osveženje od svog stafa.

Ritam utakmice je spor, lopta jeste više u posedu domaćih igrača, ali priliku za gol prvi su imali gosti u 23. minutu. Šalipur je divnim pasom ostavio Maksimovića usamljenog ispred gola, međutim on nije bio dovoljno precizan i sa nekih 12-13 metara zatresao je samo prečku. Odmah je u kontranapadu pred golmana gostiju izbio Gavrilović, šutirao pravo u njega i tako propustio priliku da žute dovede do prednosti. Šefik se istakao odbranom i u 33. minutu, ponovo su akteri bili on i Gavrilović, mreže su mirovale do poluvremena.

Tek što je počelo drugo poluvreme došlo je do promene rezultata. Gavrilović je uposlio rezervistu Mrđenovića, ovaj predriblao golmana i loptu poslao u mrežu, igrao se 48. minut. Torlak je potom preuzeo inicijativu, Bajić umalo nije izjednačio u 52. minutu, u toj nameri ga je osujetio sjajnom intervencijom Terzić.

U 70. minutu se ponovo dobrim odbranama istakao golman gostiju Šefik kada je prvo odbranio šut Mrdaka, a desetak sekundi kasnije i Mladenovića. Kako je zašlo sunce igra je dobila na intezitetu, u 73. minutu lepo dodavanje Jankovića nije iskoristio Marković, sa nekih desetak metara loptu je poslao pokraj nemoćnog golmana domaćih, ali i stative. Još jednu dobru priliku ne koriste gosti u 78. minutu, Terzić je bravurozno odbranio šut Bajića iz blizine.

Domaći od 83. minuta igraju sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona isključen je strelac jedinog gola Mrđenović. Torlak brojčanu prednost koristi u bukvalno poslednjem napadu kada je najbolji pojedinac na ovom susretu Bajić sa 10 metara loptu zakucao pod prečku.

Remi na kraju i jeste najpravedniji ishod, a naredne subote Studentski grad gostuje u Dobanovcima, dok Torlak na Adi igra protiv Sinđelića.

STUDENTSKI GRAD - TORLAK 1:1 (0:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 120. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Perišić Nemanja i Bigović Aleksa. STRELCI: Mrđenović 48.min (St.grad), Bajić 90+5.min (Torlak). ŽUTI KARTONI: Mrđenović i Nikolić (St.grad), Rodić i Bajić (Torlak). CRVENI KARTON: Mrđenović 83.min (drugi žuti) (St.grad).

STUDENTSKI GRAD: Terzić, Mladenović, Stefanović, Krstović, Popadić, Knežević (Mrdak), Stojanović (Novaković), Paunović (Nikolić), Pavlović, Gavrilović, Dražović (Mrđenović).

TORLAK: Šefik, Jovanović, Rodić (Jovančić), F.Gajić, Pražić, Čvorić (N.Gajić), Šalipur, A.Stojanović (Milinović), Maksimović (Marković), Bajić, F.Stojanović (Janković).