Loznica
Mačva
GFK Sloboda
Romantika u punom sjaju protiv Metalca

ĖRomantičariĖ su po povratku u Prvu ligu odlično startovali i sa gostovanja u Užicu doneli tri boda, a danas za rivala imaju tim Metalca koji je nasuprot njima doživeo fijasko u Gornjem Milanovcu protiv mladih "Grafosa". Domaćinu se desio maler na samom početku kada se u 5. minutu povredio iskusni kreator SaÅ”a Marković pa je morao biti zamenjen. Å to se igre tiče blagu inicijativu imaju domaći igrači, a prvi je okuÅ”ao sreću zvezdin poletarac Knežević Å”utem sa preko 20 metara u 11. minutu, lopta je prohujala pored gola. Pored Kneževića na dvojnu registraciju danas je nastupio joÅ” jedan igrač Crvene Zvezde Nikola Mituljikić.

Ā

Igrao se 20. minut kada su gosti nenadano doÅ”li do prednosti. PlavÅ”ić je sa tridesetak metara hteo da vrati loptu golmanu i pogreÅ”no je predao u noge Aleksiću, ovaj je rutinski savladao nemoćnog Popovića. U 27. minutu Aleksić je za delić sekunde zakasnio na ubačenu loptu sa strane, a moglo je lako biti 2:0 za Metalac. Osveta za promaÅ”aj je stigla u 36. minutu, Knežević je izveo udarac iz ugla, Kahvić bio najviÅ”i u skoku i poslao loptu pod prečku. Domaći ne prestaju sa atacima, a u 41. minutu njegovi igrači propuÅ”taju da realizuju stopostotnu priliku. Kahvić je pasom preko zadnje linije odbrane gostiju izbacio Mituljikića samog ispred gola, on je pokuÅ”ao da lobuje istrčalog golmana Premovića, ali u tome nije uspeo. Poslednja dobra akcija u prvom delu viđena je u drugom minutu nadoknade kada je domaći golman Popović zaustavio prizeman Å”ut Markovića sa desetak metara.

"Romantičari" su drugo poluvreme otvorili prelepom akcijom i golom u 51. minutu. Knežević je pronaÅ”ao Ilića na boku, ovaj vratio povratnu na peterac, Kahviću je preostalo samo da to kruniÅ”e golom. Manjak koncentracije nakon postignutog domaće umalo minut kasnije nije koÅ”tao primljenog gola. Veljko Mijailović nije iskoristio iznenada ukazanu Å”ansu, otiÅ”ao je previÅ”e ulevo odakle nije mogao da ugrozi Popovića. Golman domaćih se u roku od dvadesetak sekundi, u 61. minutu, istakao odbranama zaustavivÅ”i Å”uteve Bojana, a zatim i Veljka Mijailovića sa svega nekoliko metara udaljenosti.

Ofkovci su izdržali kratkotrajni pritisak, a onda u 65. minutu iz tranzicije postigli i treći pogodak. Najpre je golman gostiju odbranio Kneževićev Å”ut, na loptu je natrčao Nikolić i smestio u mrežu. Knežević je i dva minuta kasnije odapeo strelu sa 18 metara, ovaj put Premović se lepo bacio i odbranio. U 77. minutu pao je het-trik Kahvića, lepo poslužen od Ivanovića izaÅ”ao je sam pred golmana gostiju i rutinski ispod njega loptu smestio u mrežu, za konačnih 4:1.
OFK Beograd je ovom pobedom zaposeo vrh tabele zajedno sa Grafičarem, a treba napomenuti da su utakmici prisustvovali i članovi najužeg rukovodstva Crvene Zvezde, direktori Zvezdan Terzić iĀ Mitar Mrkela kao i trener Barak Bahar. Prvenstvo se lagano zahuktava, plavo-beli narednog vikenda putuju na Ub gde će ih ugostiti Jedinstvo, dok Metalac dočekuje novajliju u ligi Tekstilac iz Odžaka.

OFK BEOGRAD - METALAC 4:1 (1:1)

STADION: OFK Beograd. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Petrović Nikola. POM.SUDIJE: Vladić Aleksandar i Rađen Predrag. STRELCI: Kahvić 36, 51. i 77. i Nikolić 61.min (OFK Beograd), Aleksić 20.min (Metalac). ŽUTI KARTONI: Ademi, Đermanović, Ivanović i Nikolić (OFK Beograd), Vujčić (Metalac).
OFK BEOGRAD: Popović, PlavÅ”ić, Ilić (Mićić), Knežević, Marković (Gojković), Vujadinović, Đermanović, Kahvić (Georgijević), Nikolić, Ademi (Kasalica), Mituljikić (Ivanović).
METALAC: Premović, Jovičić, Milinković (N.MiloÅ”ević), Aleksić (Mina), Ilić, Vujčić (Abah), Marković (ArambaÅ”ić), Bulatović, Maksimović (Savić), B.Mijailović, V.Mijailović.

Detalj sa tribina - foto: H.D.Vujanović

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije OFK Beograd Metalac