Novobečejci zablistali u Novim Banovcima
26.04.2023 Stevan Davidović

KMF Tisa Novi Bečej ā€“ stoje Veselin BoÅ”kov (lekar ekipe), Mita Kobiljski (trener), Radosavljev, Dražić, Erdeljan, MesaroÅ”, Letić, Nikola Blažin (predsednik kluba), dole: IkraÅ”ev, Vasić, Popov, Ž. Kobiljski, Đukić, Pelengić, Ćurčić (kapiten) (Snimio: Stevan Davidović)

Ā

U pretposlednjem, 17. kolu Futsal lige Vojvodine, odigrane su dve utakmice, u Subotici je Fuul Feel zabeležio svoju treću prvenstvenu pobedu, protiv Foruma iz VrÅ”ca (4:3), dok je Tisa iz Novog Bečeja, posle efikasne igre u drugom poluvremenu u Novim Banovcima savladala Omladinac (3:8).Ā

Ā

U Novim Banovcima obe ekipe su nastupile u krnjem sastavu, Å”to je i razumljivo za poslednju utakmicu u sezoni za oba rivala, koja niÅ”ta nije reÅ”avala i bila je samo pitanje prestiža. U prvom poluvremenu obe ekipe su postigle po tri gola, pa je rezultat u poluvremenu (3:3), nagovestio neizvestan susret. Međutim u nastavku se to nije dogodilo, poÅ”to je ekipa iz Novog Bečeja dominirala u svakom pogledu. U periodu od 25. do 29. minuta Tisa je postigla četiri gola i praktično reÅ”ila pitanje pobednika. U ovom periodu igre istakao se Radovan Stojanov, koji je postigao het-trik i golom u 40. minutu zapečatio sudbinu domaćoj ekipi, za konačnih 3:8.

Ovom pobedom Tisa je osvajanjem drugog mesta okončala, možemo reći uspeÅ”nu sezonu, Å”to je ekipi Nikole Blažina i bio cilj na početku prvenstva.

U poslednjem 18. kolu ostalo je da se odigraju joÅ” dve preostale utakmice u Kačarevu, Krljevićevo dočekuje Fuul Feel iz Subotice, dok će se u Vrbasu obaviti promocija prvaka, gde Leteći Holanđanin dočekuje Indians 2013, iz Inđije.

Omladinac - TisaĀ  3:8 (3:3)

Novi Banovci: Sala OÅ  ā€žNikola Teslaā€œ. Sudije: MiloÅ” Negovanović (Sremska Mitrovica), Dimitrije Matić (Å id), Nemanja BoÅ”ković (SalaÅ” Noćajski). Delegat: Predrag Boljević (Futog). Strelci: Turčinović u 7. i 12, MiloÅ”ević u 17, za Omladinac, a Dražić u 7, Ž. Kobiljski 11, Letić 14. i 25, Stojanov 27, 29. i 40. minutu za Tisu.

Omladinac: STOJNIĆ, BAJIĆ, VUJIČIĆ, TURČINOVIĆ, MILOÅ EVIĆ, Denić, MiloÅ” Drča, Aleksandar Drča, Sretenović

Tisa: ĆURČIĆ, Ž. KOBILJSKI, ĐUKIĆ, DRAŽIĆ, LETIĆ, Pelengić, Stojanov

PiÅ”e: Stevan Davidović