Spartak ŽK
Mladost GAT
Napredak
IMT sapleo Kragujevčane

Jedan od derbi mečeva šesnaestine finala Kupa Srbije odigran je na stadionu Bežanije, gde su se sastali vodeći tim Prve lige IMT i superligaš Radnički iz Kragujevca.

Prvu veliku priliku na utakmici proćerdali su domaći igrači, tačnije Vidić u 6. minutu. Pokušao je sa oko 20 metara da lobuje istrčalog golmana gostiju Raičevića, ali je uz njega prebacio i gol. U 12. minutu Raičević prilikom jedne lagane intervencije ispušta loptu iz ruku pravo na noge Kodžića, ovaj se zbunio iako je imao prazan gol pred sobom, pa je golman gostiju naknadnom intervencijom otklonio opasnost.

IMT je mnogo opasniji u uvodnom delu meča. Mogao je i Kodžić da postigne pogodak, ali je bio zamalo neprecizan u 23. minutu sa razdaljine od oko 20 metara. Gosti su prvi šut u okvir gola uputili tek u 25. minutu, Kojić je vrhovima prstiju izbio loptu u korner nakon udarca Ubiparipa sa 18 metara. Potom ogromnu priliku u 29. minutu ne koriste domaći igrači. Kijevčanin je izveo skraćeni korner sa desne strane, Savić bio najviši u buketu igrača i sa 7-8 metara loptu poslao tik kraj stative.

Domaći dominiraju, ali baš nemaju sreće, nikako da odličnu igru oplode. Kijevčanin u 33. minutu izvodi korner na drugu stativu odakle Luković vraća loptu u peterac gde Vidić dominira i šalje je pod prečku, međutim kao iz zemlje je iznikao Srnić i sa gol linije loptu izbacio iznad gola. Oslabljeni gosti, bez 6 standardnih prvotimaca, ipak su uspeli da odole lideru Prve lige u prvom poluvremenu.

Ista priča i u nastavku, igrao se 50. minut kada još jednu priliku ne koriste "Traktoristi". Radočaj je prošao po krilu kao vihor i zavrnuo na peterac, a Kodžić zakasnio za treptaj oka da donese radost svom timu.

Kako je vreme odmicalo domaći igrači su gubili dah, pa gosti malo dolaze do vazduha. Preuzimaju kontrolu na sredini terena, samim tim su i otupeli oštricu napada domaćih igrača i ne dozvoljavaju im da naprave veliki broj šansi kao u prvom periodu. Idealnu priliku Radnički propušta u 73. minutu Evandro je uposlio Jankovića koji sa par metara ne uspeva da savlada Kojića, samo korner za goste. Nakon udarca iz ugla najviši u skoku je Ivanović, na volšeban način loptu zaustavlja Kojić.

IMT najzad postiže toliko željeni gol u 75. minutu, Radočaj je pobegao odbrani gostiju i sa 12 metara od stative loptu poslao u mrežu. Dva minuta kasnije Radočaj je asistent, a mlađani Luković sa peterca strelac za 2:0 i veliku radost domaćih navijača. Brzo su se gosti pribrali, posle akcije i ubacivanja Zorića u 81. minutu, strelac je Evandro.

Gosti preuzimaju potpunu inicijativu sa željom da izjednače i stignu makar do penala, ali nisu imali snage i umešnosti za to. Tako su Kragujevčani već u šesnaestini finala završili takmičenje izgubivši od tima iz ranga ispod.

IMT - RADNIČKI 1923  2:1 (0:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Jakovljević Mladen. POM.SUDIJE: Pešović Milan i Nikolić Marko. STRELCI: Radočaj 75. i Luković 77.min (IMT), Evandro 81.min (Radnički Kg). ŽUTI KARTONI: Glišić, Luković i Vidić (IMT), Janković (Radnički Kg).

IMT: Kojić, Savić, Glišić, Vidić (Stamenić), Luković (Ćirković), Džinović, Ćosić (Lukić), Kodžić, Radočaj, Kijevčanin (Blagojević), Blažić (Stefanović).

RADNIČKI 1923: Raičević, Miličić, Tomić (Brnović), Krajišnik (M.Vidović), Ivanović, Kovačević, Maksimović (Zorić), Stoiljković, Janković (U.Vidović), Srnić, Ubiparip (Evandro).