Borac
Ponor SU
Rongo Siti
Lider zaustavljen u Izvoru

U okviru sedmog kola Gradske lige Pirot u jednom od derbija u selu Izvor sastali su se domaći tim Napredka i Sloge iz Velikog sela. Gledaoci njih oko 50 imalo je Å”ta da vidi na jučeraÅ”njoj utakmici.

Od samog starta krenulo se otvoreno i beskompromisno. Prvu Å”ansu imali su domaći igrači i to u 5. minutu igre. Udarac glavom Veljkovića neko od gostujućih igrača sa gol linije izbija u korner. U 11. minutu viđen je prvi pogodak na utakmici. Najbolji igrač utakmice Nikola Jotić Å”utira sa dvadesetak metara hvata Krstića na krivoj nozi i postiže pogodak. Do kraja prvog dela gosti su imali viÅ”e od igre ali bez nekih Å”ansi za postizanje pogodaka.

Ā

Drugi deo utakmice počeo je u istom ritmu. Prvu Å”ansu ne korist gostujući centrfor Đorđević u 50. minutu. Od tog trenutaka kao da postoji jedan tim na terenu. Domaći kreću na sve ili niÅ”ta. Ređaju se Å”anse braće Ignjatović i Veljkovića. Pogodaka nije bilo sve do 85. minuta kada posle centarÅ”uta iz udarca iz ugla najviÅ”i u skoku Veljković postiže pogodak. Uzbuđenjima tu nije kraj. U 88. minutu iz slobodnog udarca sa preko 40 metara Nikola Jotić posle loÅ”e procene odbrambenih igrača i vratara leta lopte postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Slična situacija se dogodila i na drugoj strani u 90. minutu. Slobodan udarac izvodi N. Ignjatović golman Todić loÅ”e procenjuje let lopte i ona zavrÅ”ava u mreži. U nadoknadi izgubljenog vremena Aleksić pogađa za izjednačenje 2:2.

Napredak-Sloga 2:2 (0:1)

Sudije: UroÅ” Manić, DuÅ”an Nonić i SaÅ”a Ristić (svi iz Pirota)

Napredak: Krstić, Kočić, Golubović, ToÅ”ić, Jovanović, Ignjatović Ž.,Ā Mančić (Nedeljković od 60. min), Veljković, Latić, Živković (Aleksić od 70. min.), Ignjatović N. Rezerve: Manić, Selomović, Nedeljković, Ignjatović Ni. i Aleksić.

Sloga: Todić, Marinković, Vlatković, Krstić (Jotić V. od 75 m. ), Mančić, Đorđević, Jotić N., Mančić N., Kostov, Jotić B., Anđelković. Rezerve: Antić, Jotić V., Ignjatović, Antunović, Mijić i Nikolić Žute kartone dobili Ignjatović N. I Kočić kod domaće ekipe.