Crvena zvezda
Sremčica
JuriŔa evro golom iz slobodnjaka obeležio derbi u Zucu

FK PKB - foto: Bojan Stojković/arhiva kluba

Derbi Beogradske zone u Zucu opravdao je očekivanja. Oko 300 gledalaca prisustvovalo je pravoj prvenstvenoj utakmici, sa velikom potroÅ”njom energije, punoj tempa i prilika za postizanje gola. Domaćin se potrudio da posle snežnih padavina osposobi teren za igru, koji je pružio mogućnost igračima oba tima da se razmahnu i pokažu koliko znaju. Igralo se tvrdo, naročito na sredini terena vodila bitka za prevlast. ViÅ”e prilika stvorio je lider iz Padinske Skele, ali je zakazala realizacija.

Ā

ā€œMlekadžijeā€ su od početka uÅ”le jako i već u prvom minutu imali kolosalnu priliku za postizanje gola. Inicijativa je urodila plodom i u 15. minutu poveli su iz slobodnjaka evro golom JuriÅ”e sa 23-24 metra udaljenosti.

Ponovo su gosti na otvaranju drugog poluvremena propustili kolosalnu priliku da bi se domaćin trgnuo i narednih 20 minuta preuzeo inicijativu i preko Stanovčića posle kornera izjednačili rezultat. U finiÅ”u meča PKB je propustio joÅ” nekoliko Å”ansi da pretvori u gol i susret se zavrÅ”io miroljubivo.

ZUCE 2019 ā€“ PKB 1:1 (0:1)

Stadion Zuce. Gledalaca 300. Gl. Sudija: Aleksandar Atanasov, pomoćnici Aleksandar Đorđević I Marko Bakić. Strelci: 0:1 Slaven JuriÅ”a u 15.(PKB), 1:1 Marko Stanovčić u 50.(Zuce 2019). Žuti kartoni: M. PrÅ”o, A. Čolić, M- Vuković(Zuce), N. Obrenović, S. JuriÅ”a(PKB).

Zuce2019: Sudimac, PrÅ”o(S. Trajković), Stanovčić, Ivanović, Milanović(PuÅ”ica), Čolić, Vuković(Vuković), Mrković, Ranđelović(Trajković), Marinković(M. Ranđelković), Savić.

PKB: Prodanović, KočijaÅ”ević, Disić(Kostadinović), Maksimović, Bajrami, Ognjanović, Obrenović, JuriÅ”a, Drača, Marković(Purić), Jovičin.