84'
(asistencija Nemanja Trifunović)
16'
Protokol
Glavni sudija: Dejan Petrović (Vršac) Delegat utakmice: Branislav Ćaćić (Irig) Prvi pomoćni sudija: Aleksa Bibin (Zrenjanin) Drugi pomoćni sudija: Milan Runić (Žitište) 4. sudija: Dušan Belić (Zrenjanin)
0'
Bačka zaustavila lidera!
10.09.2022 ofkbacka.rs

Tasić sa dva gola potopio Borac iz Šajkaša foto: ofkbacka.rs

Bačka je nadigrala lidera, ekipu Borca iz Šajkaša i zasluženo došla do nova tri boda. Tek što je sudija Petrović označio početak utakmice, u 6. minutu mladi Nikola Zindović dovodi „Plave“ u vođstvo od 1-0. Taj pogodak kao da je dao krila domaćim fudbalerima koji su nastavili da pritiskaju defanzivce Borca, te je Tasić u 17. minutu duplirao vođstvo Bačke na 2-0.

Gosti su nekako uspeli da se trgnu iz početnog šoka i u 35. minutu preko Krstevskog smanje prednost Bačke na 2-1 i utakmica se vratila u egal. Moramo reci da se igralo veoma oštro i agresivno na obe strane te je glavni arbitar Dejan Petrović na ovom susretu pokazao čak 13 javnih opomena a ranije na tuširanje poslao je Tasića pokazavši mu direktan crveni karton i Kulpinca iz redova gostiju zbog dve javne opomene. Pre odlaska na tuširanje, Tasić je u 84. minutu postigao svoj drugi gol na utakmici i postavio konačan rezultat utakmice Bačka – Borac 3-1 za nova tri boda "plavih".

Stadion: Slavko Maletin Vava. Gledalaca: 300. Glavni sudija: Dejan Petrović (Vršac). Prvi pomoćni sudija: Aleksa Bibin (Zrenjanin). Drugi pomoćni sudija: Milan Runić (Žitište). 4. sudija: Dušan Belić (Zrenjanin). Delegat utakmice: Branislav Ćaćić (Irig). Strelci: 1-0 Zindović 6. min 2-0 Tasić 17. min 2-1 Krstevski 35. min 3-1 Tasić 84. min. Žuti kartoni: Knežević, Leđanac, Trifunović, Ilić, Manojlović, Petković, Šarac (Bačka), Krstevski, Stojanović, Topić, Kovanušić, Kulpinac, Bjekić (Borac). Crveni karton: Tasić (Bačka), Kulpinac (dve javne opomene) (Borac).

BAČKA: Knežević, Ledžanac, Rakić, Gluvić, Trifunović (od 61. min Šarac),Sedlar (od 73. min Petković), Tasić, Šćepanović (od 90. min Jevtić), Zindović, Manojlović, Ilić (od 90. min Stamatović)

BORAC: Petrović, Kulpinac, Krstevski, Topić, Kovanušić (od 82. min Mrdja), Stojanović, Ilić, Grgić, Mirković, Božić, Torbica

Izvor: ofkbacka.rs

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina OFK Bačka Borac (Š)