Rudar
Partizan

Prva pobeda rukometaša Dubočice, savladan Jugović u Kaću

10.10.2022 juznevesti.com

Seriju od tri poraza rukometaši Dubočice prekinuli su u Kaću, pošto su rezultatom 25:24 (14:12) bili bolji od Jugovića. Najzaslužniji za pobedu Leskovčana bio je Đorđe Spasić, koji sa 9 golova poneo epitet igrača utakmice.

Porazi na startu ARKUS lige bili su razlog za ostavku trenera Pejčića, ali su "Vukovi" pokazali karakter i došli do pobede u neizvesnoj završnici. Kaćani su bolje otvorili duel, stekli prednost i na poluvreme otišli sa plus 2 (14:12).

Ekipa koju su sa klupe predvodili Siniša Mičić i Aleksandar Marinković uspela je odmah na startu drugog dela da odgovori, ali i da u 36. minutu povede (16:15). Imali su gosti iz Leskovca i četiri gola prednosti (22:18), ali je Jugović uspeo da se vrati, pa je utakmica ušla u neizvesnu završnicu. Ipak, pobedu Dubočicu golom u poslednjem minutu doneo je Marko Radulović.

Osim Spasića koji je mrežu Jugovića pogađao 9 puta, istakao se i Anđelković sa 6. Priliku da dođu do još jedne pobede Leskovčani će imati nakon pauze zbog utakmica reprezentacija kada će u "Hali sportova" gostovati poslednjeplasirani Rudar iz Kostolca.