Radnički 1923
Rad
Mladost (L)
Traktorče zaribalo u Ljutice Bogdana

Momci iz Zvezde i IMT-a su uÅ”li u danaÅ”nji susret raspoloženi za nadigravanje. Nadmoć je na strani domaćih igrača, ali u prvih pola sata osim nekoliko udaraca Radonjića i Pirgića sa dvadesetak metara, nisu ozbiljnije ugrozili gol gostiju.

Ā

IMT je najbliži pogotku bio u 38. minutu, posle dodavanja Čarlsa snažno je Å”utirao Vasić, lopta se zaustavila na prečki. Kazna stiže nakon nepunog minuta, Radonjić je postigao gol sa 8 metara zakucavÅ”i loptu u mrežu volej udarcem.Ā

Gosti su na poluvremenu izvrÅ”ili maksimalan broj izmena, uÅ”lo je pet svežih igrača sa klupe, ali igrački nisu mogli parirati domaćinu, Kahvić je u 53. minutu doveo svoj tim u vođstvo 2:0 udarcem glavom sa 12 metara. U 58. minutu je već 3:0, strelac je nakon udarca iz ugla bio Marić.

Zvezda je apsolutno nadmoćna, a Vukičević u 73. minutu posle lepe akcije napadačkog reda postiže i četvrti pogodak, Å”utem sa 7-8 metara. Potom Radonjić u 78. minutu snažno Å”utira sa ivice kaznenog prostora, Vojvodić kratko odbija loptu pravo na nogu Matića, kome nije bilo teÅ”ko da sa dva metra zatrese mrežu gostiju. Poslednji gol na meču je delo Nikčevića u 90. minutu.Ā

IMT je dosta pao u drugom poluvremenu, konačnih 6:0 je rezultat deÅ”avanja na terenu. Sledeće kolo omladinci Zvezde će biti gosti Brodarca kraj Save, dok IMT par kilometara odatle dočekuje Mladost iz Lučana.Ā

CRVENA ZVEZDA - IMT 6:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veÅ”tačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Božović Goran i Cvetković Ivan. STRELCI: Radonjić 39, Kahvić 53, Marić 58, Vukičević 73, Matić 78. i Nikčević 90.min (C.Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: J.Miladinović, Matić, Marić, Majstorović (Vukičević), Lečić, Vidojević, S.Miladinović (Cvetković), Pirgić (Nedeljković), Kahvić (BoÅ”ković), Radonjić, Stojsavljević (Nikčević).

IMT: Vojvodić, Veljović, Igve, Stevanović, TeÅ”anović (Đorđević), Beković, Despenić (Živković), Vasić, Čarls (Popović), Vukić (Nikolić), Ukačukvu (BaÅ”ević).