46'
18'
Pobeda OFK Žarkova na startu plej ofa

Tesno sa Lozničanima - Despot Obrenović (plavi dres) - FOTO arhiva OFK Žarkovo

Prva pobeda OFK Žarkova ovog proleća na domaćem terenu. Utakmica ispod prvoligaškog proseka, Lozničani su se predstavili u ofanzivnom izdanju, nedostajala im je realizacija za bolji rezultat u Makiškoj šumi.

Bolja igra gostiju u prvom delu, prvi je zapretio Matić, udarcem glavom iznad prečke, posle centaršuta Vićentijevića. Žarkovčani su uzvratili iz prodora hitrog Mićića. Ponovo su Lozničani postali opasniji od 20. minuta, istakao se golman domaćina Vulić za odlične odbrane Kijevčaninu, Vićentijeviću, Milinkoviću i M. Nikoliću.

Igrači OFK Žarkova preuzeli su inicijativu u nastavku i počeli da ugrožavaju Golovića, pre par godina golmana u Makiškoj šumi. Kokir je oštro šutirao iznad prečke posle prodora po levom boku, zatim i Mićić iz akcije sa desne strane. U 62. minutu Kokir je izveo slalom kroz sredinu i šutirao pored stative. Presuda je pala u finišu, Ivić je oborio Kokira, a sudija Ranisavić bio u blizini i pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je napadač Dostanić za vođstvo domaćina.

Poslednjih pet minuta proteklo je u nabacivanju dubinskim loptama Lozničana, što je odbrana OFK Žarkova znala da osujeti.

OFK Žarkovo u sredu gostuje Radničkom u Sremskoj Mitrovici, dok Lozničani dočekuju zahuktali IMT.

OFK ŽARKOVO - LOZNICA 1:0 (0:0)

STRELAC: Dostanić (iz penala) u 82. minutu. STADION: u Makiškoj šumi. Gledalaca: 100. SUDIJA: Saša Ranisavić (Sremska Mitrovica). POMOĆNICI: Slobodan Krstić (Niš) i Aleksandar Marjanović (Despotovac). ŽUTI KARTONI: Milenković (OFK Žarkovo), M. Nikolić, Kostić, Ivić (Loznica).

OFK ŽARKOVO: Vulić, Obrenović, M. Ilić, Sredojević, Ristić, Milenković, Denić (od 82. Nikolić), Manić (od 61. Jovanović), Kokir, Mićić (od 86. Delević), Ivić (od 46. Dostanić).

LOZNICA: Golović, Spasenović, Kostić (od 74. Radmanovac), Ivić, Matić (od 67. Komarčević), Milinković, Vićentijević, Ristivojević, Vraštanović (od 74. Obadović), Kijevčanin (od 88. Babić), M. Nikolić (od 88. N. Nikolić).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Prva liga Srbije - Play Off OFK Žarkovo Loznica