FTC Telekom Budapest
Radnički skupo platio loš start sa Barselonetom
09.02.2022 SPD Radnički Kragujevac

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički Kragujevac

Vaterpolisti Radničkog nisu uspeli da naprave još jedan podvig u Ligi šampiona, pošto su u devetom kolu poraženi od španske Barselonete, na svom bazenu, rezultatom 9:3.

Kragujevčani su u ovom meču bili lišeni podrške MVP-a Svetskog prvenstva za juniore, Marka Radulovića, zbog zdravstvenih razloga, dok je Miloš Ćuk u utakmicu ušao „rovit“. Čak i da su bili u punom sastavu, Barseloneta, sastavljena od desetorice španskih reprezentativaca, slovila bi za velikog favorita u ovom duelu.

Radnički je katastrofalno otvorio utakmicu i dopustio Barseloneti da povede sa čak 7:0 u prvoj četvrtini. Pri rezultatu 6:0, trener Uroš Stevanović pokušao je da promenom golmana pokrene svoj tim, pa je Stefan Todorovski zamenio Lazara Dobožanova.

U nastavku susreta Radnički je delovao dosta bolje, ali je razlika bila prevelika da se sustigne. U drugoj četvrtini je malo popravio igru u odbrani, primivši samo jedan pogodak, ali je realizacija izostala (8:0).

Prvi pogodak Kragujevčani su postigli tek sredinom treće četvrtine, preko levorukog Alekse Ukropine, a čak su i uspeli da reše poslednja dva perioda u svoju korist (2:1, 1:0).

Barselonetu je predvodio Alvaro Granados sa tri gola, dok je Felipe Perone postigao dva, a na drugoj strani po jednom su se u strelce upisali Ukropina, Krug i Lukić.

Posle velikog broja napornih utakmica u kratkom periodu, pred Kragujevčanima je konačno mali predah, do 19. februara, kada im na noge dolazi Partizan. Sledeću utakmicu u Ligi šampiona Radnički će odigrati 23. februara, na gostovanju Dinamu iz Tbilisija.

Radnički – Barseloneta 3:9 (0:7, 0:1, 2:1, 1:0)

KRAGUJEVAC – Zatvoreni bazen SPD „Radnički“. Sudije: Alesandro Severo (Italija) i Nikos Budramis (Grčka).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković, Ćuk, Krug 1, Ukropina 1, Pljevančić, Toholj, Miličić, Lukić 1, Vrlić, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.

BARSELONETA: Lopez Pinjedo, Famera 1, Granados 3, Munariz 1, De Toro, Larumbe 1, Paviljar 1, Fernandez, Asensio, Perone 2, Biel, Bustos, Agire. Trener: Elvis Fatović.