Medveščak
Radnički rutinski sa Naisom
04.12.2021 SPD Radnički Kragujevac

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički Kragujevac

U osmom kolu Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog su na svom bazenu rutinski savladali ekipu Naisa iz Niša, rezultatom 18:4.

Zasluženi predah posle napornih utakmica tokom sedmodnevnog boravka u Splitu dobili su najiskusniji, golman Lazar Dobožanov, Miloš Ćuk, Nebojša Toholj, Miloš Miličić i Josip Vrlić, a šansa je pružena mlađima, od kojih je šesnaestogodišnji Uroš Trpovski upisao debi za prvi tim.

Nišlije su dva puta stizale do vođstva na startu meča, ali je vrlo brzo domaćin konsolidovao redove i prvi period okončao u svoju korist sa 5:2, a poluvreme čak 11:2.

Serija Kragujevčana je potrajala je još tri minuta u nastavku susreta, kada ju je prekinuo Pošmuga i to posle 13 vezanih golova, pri rezultatu 14:2.

Kragujevčani su potom smanjili gas i rutinski priveli utakmicu kraju, najvećom prednošću koju su završili meč („plus 14“).

Najefikasniji bio je Aleksa Ukropina sa četiri golova, Filip Janković dodao je tri, a Jovan Tanasijević, Nikola Lukić, Nikita Krug i Luka Pljevančić po dva.

U petak od 21 sat, pred kragujevačkom publikom je novi duel, sa Vojvodinom, u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Radnički – Nais 18:4 (5:2, 6:0, 3:2, 4:0)

KRAGUJEVAC –Bazen: SPD „Radnički“. Sudije: Jovančević i Srećković.

RADNIČKI: Milutinović, Branković 1, Stanojević, Janković 3, Gavrilović, Krug 2, Ukropina, Pljevančić 2, Trpovski, Panić 1, Lukić 2, Tanasijević 2, Todorovski, Radulović 1. Trener: Stevanović.

NAIS: Lazić, Stamatov, Pošmuga 1, Vulović, Đorđević 2, Milojković, Barbarez, Kovačević, Kujović 1, Lazić, Digo, Barbeljuk, Tomić, Živadinović. Trener: Živić.