Kalča
Futsaleri Bečeja slomili otpor Zemunaca u nastavku utakmice
03.04.2022 V.Jankov

Srđan Golub (20) je postigao prve golove u nastavku prvenstva - foto: V. Jankov

Futsaleri Bečeja 2003 nisu dozvolili iznenađenje u USC Banjica, gde ih je ugostio "fenjerdžija" Zemun Samo pravo. U pravoj goleadi, prvoligaš sa Tise je bio uspešniji i pobedio rezultatom 9:5 (5:4), što ih je učvrstilo na "koti 5" tabele srpske elite sa 32 boda. Hoće li tu i ostati na kraju ligaškog dela prvenstva, zavisi od ishoda poslednjeg kola u kom dočekuju lidera Loznicu Grad 2018, a četvrtoplasirani Konjarnik (33) gostuje u Novom Pazaru. Kako trećeplasirani FON (34) u poslednjem kolu dočekuje Zemunce, to je najverovatnije da će se u četvrtfinalu plej ofa međusobno sastati Konjarnik i Bečej 2003, samo zavisu ko će sa koje pozicije startovati.

Što se utakmice u Zemunu tiče, presudio je kvalitet. Istina, Zemuncu su, posle gola Novakovića u trećem minutu i vođstva Bečejaca, preokrenuli rezultat na 3:1 i 4:2 u 17. minutu, ali na odmor se otišlo sa 4:5 u korist Bečejaca kada je Mitić u 19. minutu prvog poluvremena postigao peti gol. Kada su Golub i Stanković postigli svoje druge pogotke na utakmici (4:7), već se naslućivao pobednik. Uspeli su Zemunci pet minuta pre kraja da smanje na 5:7, ali to je sve što su uradili, jer su do kraja golove za Bečejce postigli još Jovanović u 36. minutu i Živić u 39. minutu za konačnih 5:9.

Sa nova dva gola Marko Novaković je stigao do golgeterske "kote 19", Srđan Golub je postigao prve golove u nastavku prvenstva i drugi je strelac ekipe sa 12 golova, a na dvocifrenom broju je još Dejan Jovanović sa ukupno 10 golova u mreži rivala. Kad smo već kog efikasnosti, Bečejci su sa 83 postiguta gola najefikasnija ekipa prvoligapkog karavana, a po broju primljenih su sa 49 golova peti.

Boje Bečeja u Zemunu branio je sledeći sastav: VADASKI, STANKOVIĆ (2 gola), JOVANOVIĆ (1), NOVAKOVIĆ (2), STANOJEVIĆ, Golub (2), Stanić, Živić (1), Mitić (1), Korać, Bodonji, Mandić.