Mačkovac
Trudbenik
Poraz fudbalera Sloge u Lozni

K Sloga - Lozna, foto: facebook.com

U najslabijoj utakmici i igri fudbaleri Sloge iz Lozne su se porazom oprostili od malobrojnih navijača za ovu polusezonu. Oslabljeni neigranjem nekoliko standarnih prvotimaca nisu uspeli da prekinu niz slabih rezultata i doveli su sebe u nezavidan položaj na tabeli Prve lige Rasinskog okruga.

Sam početak utakmice je nagovestio da će fidbaleri Sloge imati vrlo težak zadatak. Već u 3. minutu igrač Stepoša Milosavljević koristi grešku i statičnost odbrane domaćina i šutira precizno sa nekih 18 metara u sam ugao nemoćnog Slavka Petrovića. Trgli su se domaćini i zahvaljujući agilnom Nikoli Petroviću su uspeli da izjednače u 15. minutu. Naime jedan slobodan udarac iskosa sa desne strane Petrović je šutirao tako dobro da golman gostujuće ekipe nije imao nikakve šanse. Zahvaljujući danas jedinom raspoloženom u redovima Sloge Nikoli Petroviću domaći fudbaleri dolaze do prednosti u 27. minutu. Naime Petrović je primio loptu na nekih 18 metara od gola Anđelkovića, nanizao nekoliko protivničkih igrača i pogodio za vođstvo. Radost domaćih je trajala svega 4 minuta. U 31. minutu veliku grešku igrača odbrane koji prave prekršaj u zoni šuta. Loptu je namestio  danas najbolji igrač Stepoša Milosavljević i neodbranjivo pogodio za izjednačenje. Na odmor se otišlo nerešenim rezultatom 2:2.

U drugom poluvremenu obostrano loša igra u kojoj je manje grešio gostujući sastav. Za samo 10 minuta od 50. do 60. gosti posižu tri pogodka i rešavaju pitanje pobednika. U tom periodu igra Slogine odbrane se raspala i svojim greškama su doprineli ovakvom raspletu utakmice. U 50. minutu u kontri se našao igrač Rakić koji je neometano šutirao u suprotan ugao nemoćnog Petrovića. U 55. minutu centaršut sa desne strane na drugoj stativi sam kao duh Stojadinović za 2:4. I onda jedan soloprodor Milosavljevića kroz kompletnu odbranu Sloge za petardu. Konačan rezultat je postavljen u 68. minutu kada je korner izveo Nikola Petrović a loptu je glavom u sopstvenu mrežu smestio Janić. Bilo je to sve što su malobrojni gledaoci mogli da vide danas u Lozni.

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva fudbaleri Sloge gostuju ekipi Bošnjana.