Osnić
Graničar

Rtanj i Kraljevica podelili bodove u derbiju kola

05.04.2022 temporadio.rs

Meč 19. kola Zaječarske okružne lige između boljevačkog Rtnja i zaječarske Kraljevice opravdao je epitet “derbija“. Oslabljeni Rtanj, bez napadačkog tandema Cakić – Dujkić, imao je veći posed lopte u prvom poluvremenu, dok je drugi deo meča potpuno pripao “vukovima“ sa Kraljevice. Prvi gol na meču viđen je u 17. minutu nakon sjajne kontre. Gligorijević je poslao loptu Aleksiću da bi potom golgeter Kraljevice pronašao Radovića koji sa ruba šesnaesterca šalje loptu u nebranjeni deo mreže domaćih – 0:1!

U poslednjim minutima prvog poluvremena “hladan tuš“ za goste. Štoper Kraljevice Đokić nesmotreno reaguje u svom šesnaestercu i faulira protivničkog igrača Grozdća pa je sudija Minić pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je iskusni Ivica Božinović za, ispostaviće se kasnije, konačnih 1:1.

RTANJ – FSU KRALJEVICA 1:1 (1:1)

BOLJEVAC: Gradski stadion u Boljevcu. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksandar Minić (Knjaževac). Strelci: Božinović u 43. minutu iz penala (Rtanj) i Radović u 17. minutu (FSU Kraljevica)

RTANJ: Krcić, Taricić, S. Živković, Ilić, Orsovanović, Todorović, Božinović, Nikorić, Grozdić, V. Živković, Milutinović
FSU KRALJEVICA: Miladinović, A. Gligorijević, Ćosić, Đokić, D. Brkić, R. Žikić (M. Žikić), Dinić, M. Gligorijević, Radović, Aleksić, Nikolić (Tomić)