Sloga 1924
Morava
Šumadinac 1913
Podunavski okrug: Sloga - Sloboda 1:3

U derbiju 18. kola podunavsko okužne lige u Miloševcu je gostovala Sloboda iz Lipa.

Domaćin je u predhodna dva kola prolećnog dela prvenstva odigrao nerešeno a Lipljani su zabeležili po jednu pobedu i remi, a nisu bili daleko ni od obe pobede. Gosti su puni samopouzdanja dolaze na teren gde se retko dobijaju bodovi, pravi derbi.

Početek utakmice nagoveštava žestoku borbu na obe strane, domaći igrači pokušavaju dugim loptama da stignu do gola Slobode. Posle nekoliko polu-prilika na oba gola, Sloga dolazi do prve izgledne šanse. U 8 minutu Petrović beži odbrani Slobode, ulazi u kazneni prostor, izlazi sam ispred golmana Milovanovića i lukavo šutira ali Milovanović odlično interveniše i sperečava pogodak, čime dodatno podiže samopouzdanje Lipljanima. Domaći fudbaleri i dalje dugim loptama pokušavaju da dodju do prilike za gol ali i gosti dolaze do tri dobre prilike kada šut oprobali Simić, Pajić i Marković i bili za malo neprecizni. U 20 minutu Branko Stanojević, uz Pertovića najbolji igrač Sloge, prolazi Pavlovića po desnoj strani ulazi u kazneni prostor i posle kontakta na lukav način ubedjuje sudiju da dosudi udarac sa bele tačke. Fudbaleri Slobode se nisu mnogo bunili jer su već istu situaciju doživljavali na oba predhodna susreta. Stanojević vara Milovanovića (1:0). Do poluvremena se igra čvrsto na sredini terena, obe ekipe pokušavaju da probiju čvrste odbrana udarcima sa 30 metara ali su to bili laki zadaci za sigurne golmane. Na poluvemenu 1:0.

U drugom delu bez promene igrača, ali sa promenama uloga. Gosti nezadovoljni rezultatom odmah kreću u otvoreniju borbu, odlučnije napadaju i stvaraju dve šanse za gol u prvih 10 minuta nastavka. Za razliku od Marinkovića koji je neprecizan, perspektivni Marković je na odličnu asistenciju Živkovic Ivana pobegao odbrani i iznenadjujucim udarcem izjednačio rezultat (1:1). FK Sloboda igra sve ubedljivije a domaćinu kao da ponestaje snage. Kako vreme odmiče gostujuci igrači stežu obruč oko domaćina i šanse se redjaju. Vojkan Stojković je u 70 minutu iskoristio jednu od mnogih šansi na ovoj utakmici, posle gužve u šesnaestercu domaćih lopta dolazi do Stojkovića, koji odlično gadja i dovodi goste u prednost 1:2. Sloga kreće na sve ili ništa, pokušavaju na sve načine da izjednače. U dva navrata pogadjaju okvir gola a posle udarca Stanojevića, Milovanović je još jednom na visini zadatka. U tim trenicima i Sloboda dolazi do tri velike šanse da reši utakmicu. Prvu šansu ne koristi kapiten Pajić Dragan, njegov šut sa gol linije izbacuje odbrana Sloge. Zatim opet brzonogi Marković koji solo prodorom dolazi do izgledne šanse za gol ali usled lošeg terena ne uspeva da postigne pogodak, i na kraju Stojković koji posle borbe sa odbranom Sloge ne uspeva da lobuje istrčalog golmana. Sve dileme rešene su u 91 minutu, Simić natrčava na odbijenu loptu posle par driblinga snažnim udarcem postiže odlučujuci pogodak i donosi veliku radost kompletnom timu FK Slobode (1:3). Na kraju realnih 1:3 sa čime su se i složili domaći igrači i navijači.

Gledalaca : 100

FK SLOBODA :  1. Milovanovic Milan, 2. Zivkovic Ivan, 3.Mitic Lazar , 4.Pavlovic Marko, 5.Pirivatric Saša, 6.Jovanovic Zoran, 7.Stojkovic Vojkan, 8.Simic Alekandar, 9.Pajic Dragan, 10.Marinkovic Bojan, 11.Markovic Dragan  ,rez: 13. Pavlovic Dobrica, 14. Stojakovic Živoslav

Fudbal Fudbal Podunavska okružna liga Sloga (M) Sloboda (L)