Radnički (NB)
BASK

Jedinstvo do sva tri boda u nadoknadi vremena

20.03.2022 OFK Beograd

Nastavak sezone nije počeo kako su Ofkovci priželjkivali. Nakon remija u Leštanima, doživeli smo poraz na domaćem terenu na utakmici protiv surčinskog Jedinstva. OFK Beograd - Jedinstvo 1-2 (1-1).

OFK Beograd je imao terensku inicijativu, ali nije napravio previše izglednih šansi, dok su se gosti bazirali na kontranapade od kojih su dva bila kobna po plavo-beli tim na ovom meču. Još od 25. septembra prošle godine kada su domaći poraženi od BASK-a, Romantičari nisu izgubili bodove na Karaburmi.

Poveli su gosti nakon kontranapada koji je golom krunisao Gavrilović u 28. minutu. Nešto kasnije, sudija  je mogao da dosudi jedanaesterac u korist domaćina nakon što lopta u šesnaestercu gosta pogađa u ruku protivničkog igrača, ali pištaljka se nije oglasila.

Izjednačujući pogodak plavo-beli postižu nešto pred kraj prvog perioda igre kada kapiten na ovom meču, Nenad Jovanović, preciznim udarcem sa bele tačke, nakon dosuđenog penala, trese mrežu Novakovića.

Drugo poluvreme nema previše sadržaja sve do pred sam kraj meča. Prvo je, nakon pogibeljnog starta na domaćeg igrača, Jovana Jovanovića, Mikić zaradio crveni karton. Potom Romantičari imaju par dobrih šansi, ali su domaći igraču u završnici dosta komplikovali i na kraju bili i kažnjeni. Naime, dok su se članovi gostujućeg tima, uključujući i one sa klupe, trudili da sudiju svim silama nagovore da odsvira kraj, dobili su i poklon jer im je bio otvoren put ka domaćem golu jer se ceo plavo-beli tim prebacio na polovinu gosta. Ranković je istrčao do gola domaćih i sproveo loptu u mrežu u 4. minutu nadoknade i doneo pobedu svom timu.

Izjava trenera Lazarevića posle meča: - "Svi smo razočarani epilogom u ove dve utakmice. Svu krivicu prihvatam na sebe. Sledi nam ozbiljna analiza i ispravljanje uočenih nedostataka. Pojedinci moraju da shvate da mora da se igra sa mnogo više energije i žara, da ne može da se desi da izgubimo veliki broj duela na sredini terena, da ne napravimo čestit faul na utakmici... Ovaj tim sigurno ima kvalitet koji treba da pokaže i nadam se da ćemo već u susretu sa Radničkim da se izdignemo iz ove situacije u koju smo sami sebe doveli."