Jedinstvo
Rađevac
Odlična Sloga na prolećnoj premijeri

Uroš Veljović (beli dres) predvodio Slogu do vredne i ubedljive pobede na prolećnoj premijeri

Ako se po jutru dan poznaje, kraljevačka Sloga će ovog proleća igrati mnogo bolji fudbal, sa više pobeda nego što je to bilo u poslednje dve sezone. „Beli“ su protiv neugodne Sušice odigrali jako dobro, kvalitetno, borbeno do krajnjih granica i revanširali se sa kamatom ekipi iz Kragujevca za poraz u prvom delu sezone. Gosti su bolje počeli, Đurđević je već u prvom minutu imao priliku, pošto je Radosavljević iznudio korner. Sloga se polako oslabađala stega prošlosti, Savić je nagovestio bolje izdanje Kraljevčana, ali je njegov šut odbranio Radovanović. Kako je vreme prolazilo Sloga je delovala sve bolje i ofanzivnije,a do gola je stigla u pravom trenutku. Igrao se 44. minut kada Anđelković došao do lopte, snažno šutirao iskosa, golman Radovanović je odbranio, ali je najmlađi igrač u Sloginom timu Matija Jovanović bio na pravom mestu i ugurao loptu u mrežu.

Početak drugog poluvremena nije mogao biti bolji. Prva prava akcija u ovom delu meča, fenomenalan pas Veljovića prema Anđelkoviću i Slogina „devetka“ ne greši, obišao je Radovanovića i plasirao loptu u mrežu. Od tog trenutka gosti kreću agresivnije, priliku je imao Cvijović, snažno je šutirao, ali je Grujičić bio spreman i odbranio. Na drugoj strani kolosalnu priliku je propustio Veljović koji je sa desetak metara šutirao pravo u golmana Sušice. Posle kornera šansu je imao i kapiten Sloge Gojković, ali njegov volej je otišao tik pored stative. Bilo je jasno da bodovi ostaju u Kraljevu, ali je novajlija u timu „belih“ Nikola Pronek uspeo u 90. minutu da lepo izvedenu akciju domaćih završi golom za konačnih 3-0. Sloga je u prvom delu sezone postigla samo devet golova,a na prolećnoj premijeri već tri. Sluti na Slogino proleće.

SLOGA (KV) – SUŠICA 3 – 0 (1 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudija: Predrag Simić (Užice) 7 Strelci: M. Jovanović u 44., Anđelković u 48. i Pronek u 90. minutu Žuti kartoni: Radonjić, Savić, Grujičić (Sloga), Krtinić, Dukić (Sušica). Igrač utakmice: Uroš Veljović (Sloga) 8.

SLOGA: Grujičić 7,5, M. Jovanović 7,5 (Gočanin -), Pronek 8, Radonjić 7,5 (Milosavljević -), Veljović 8, N. Jovanović 7,5, Gojković 7,5, Despotović 7,5, Savić 7,5 (Zarić 7), Markiš 7,5, Anđelković 8 (Jevremović -).

SUŠICA: Radovanović 6, Baroš 6,5 (Obradović -), Marković 6,5, Arsenijević 6,5 (Vulić 6,5), Đurđević 7, Cvijović 7, Krtinić 6 (Radojičić 6), Dukić 6 (Krstić 6), Radosavljević 6,5 Nedović 6,5, Todorović 6,5.