Mladost (BP)
Vojvodina iz Bačkog Gradišta se pobedom oprostila od navijača
05.06.2022 V. Jankov

Četvorostruki strelac za Vošu Bratislav Jelić - foto: V. Jankov

Posle pet uzastopnih poraza, malobrojni ljubitelji fudbala u Bačkom Gradištu dočekali su da se njihovi ljubimci pobedom oproste od njih. Tome je doprinela činjenica da su igrali sa poslednjeplasiranim Njegošem, koji je izgubio status vojvođanskog ligaša.

Voša je počela izuzetno agresivno i kapiten Miodrag Pelengić je već u trećem minutu bio dvostruki strelac, a u 13. je udarcem iz ugla asistirao Bratislavu Jeliću za 3:0. Nonšalantna dodavanja domaćina u fazi odbrane i gosti su, preko Tešanovića i Pejovića, efektnim golovima smanjili na 3:2. Prodanov je asistirao Pelengiću za njegov treći gol na utakmici, a onda je Bratislav Jelić postigao nova dva gola i na odmor se otišlo sa 6:2.

Nastavak je, takođe, počeo brzim golom domaćina, a strelac je u 47. mintu bio Prodanov. Dva minuta kasnije Pejović je još jedanput matirao Babina, a do kraja utakmice je sa nova dva uspešna poteza u centru pažnje bio golgeter Bratislav Jelić. Prvo je u 56. minutu rutinski postigao svoj četvrti gol na utakmici, a onda je u 67. minutu izvrsno centrirao iz ugla do prezimenjaka Davora na suprotnoj strani kaznenog prostora, a ovaj iz prve pogodio suprotan ugao i bio je to najlepši momenat utakmice.

Vojvodina - Njegoš 9:3 (6:2)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 50. Sudija: Rade Krneta (Bačka Palanka). Strelci: Pelengić u 2, 3. i 24, B. Jelić u 13, 29, 39. i 56, Prodanov u 47. i D. Jelić u 67. minutu za Vojvodinu, a Tešanović 15, Pejoviću 18. i 49. minutu za Njegoš.

Vojvodina: Babin 7, Hasičić 7, Rondović 7, Radojković 7 (od 52. Bošnjak 6), Olujić 6,5, D. Jelić 7,5, Soldat 7, Prodanov 7,5, Pelengić 8 (od 52. Dopuđ 6), B. Jelić 8,5, Novaković 6.

Njegoš: Radović 5, Nikolić 5, Kojičić 5, Novićević 5 (od 46. Savanović 5), Vujović 5, Tešanović 6, Popović 5,5, Kustudić 5,5, Roganović 5,5, Pejović 6,5, Nikić 5,5.