Brodarac
OFK Beograd
Mladost (L)
Momci iz Zaplanjske iznenadili vršnjake iz Čuke

Utakmicom omladinskih selekcija dva kluba iz elitnog ranga takmičenja spuštena je zavesa na jesenju sezonu. Od samog starta domaći igrači imaju terensku inicijativu, a Uroš Miladinović već u 4. minutu propušta prvu dobru priliku. Zatim je njegov brat Igor pripretio u 15. minutu, šutiravši sa 16 metara tik pored stative.

Agresivniji pristup imaju momci u belim dresovima, terensku dominaciju, ali u vođstvo ipak prvi stižu gosti u 31. minutu. Stoisavljević je promešao odbranu domaćih i stigavši na peterac blizu poprečne linije vratio povratnu, Bibiću je preostao lakši deo posla.

Preslikana akcija na drugoj strani u 39. minutu, akteri su Igor Miladinović koji je asistirao i Spasojević kao strelac, rezultat je izjednačen. Nepun minut kasnije moglo je doći do potpunog rezultatskog preokreta, ali je Uroš Miladinović bio neprecizan sa nekih 5-6 metara. Još bolju priliku propuštaju gosti u poslednjem minutu prvog poluvremena. Beronja se našao sam na 4 metra od gola, ali mu je Kaličanin hrabrom paradom u noge osujetio nameru.

U prvom minutu nadoknade penal za goste posle napucavanja loptom Lazarevića u ruku Uroša Miladinovića. Siguran sa kreča je Stoisavljević i dovodi "Zmajeve" ponovo u vođstvo.

U nastavku nema dešavanja sve do 57. minuta kada je Ergelaš sa 17 metara pokušao da iznenadi gostujućeg golmana, ali je loptu poslao zamalo pored stative. Na drugoj strani posle udarca iz ugla u 62. minutu u buketu igrača najviši je bio Mojsilović, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom završila iza gola.

Šanse se ređaju naizmenično, u 67. minutu Vrekić pogađa u glavu Ergelaša, ali je ovaj neprecizan sa nekih 7-8 metara. Dva minuta docnije Stoisavljević je divnim pasom ostavio Bibića jedan na jedan sa golmanom domaćih, koji izlazi kao pobednik.

Pogodak smo najzad videli u 79. minutu, Čakohov je sa centra dubinskom loptom izbacio Stoisavljevića koji beži odbrani, obilazi golmana i lagano smešta loptu u prazan gol. Nakon nepunih 60 sekundi domaći su mogli da se vrate u meč, Igor Miladinović je odapeo strelu sa 16 metara u donji levi ugao gola gostiju, paradom se istakao golman Nikolić.

Zasluženo su slavili momci iz Zaplanjske, dok je ovo Čukaričkom bio drugi uzastopni poraz kod kuće, pre neki dan ih je savladala i Zvezda.

Čukarički na kraju jeseni zauzima visoko treće mesto iza omladinaca Zvezde i Partizana, dok se Voždovac nalazi u zoni ispadanja, pa im na proleće predstoji žestoka borba za opstanak.

ČUKARIČKI - VOŽDOVAC 1:3 (1:2)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 70. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Miškeljin Miloš i Bogićević Goran. STRELCI: Spasojević 39.min (Čukarički), Bibić 31. i Stoisavljević 45+2. i 79.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: U.Miladinović i Kovačević (Čukarički).

ČUKARIČKI: Kaličanin, Martić (Koloni), Borisavljević, Pavlović (Madžarević), Kovačević, Serafimović, U.Miladinović (Stanković), I.Miladinović, Spasojević, Braunović (Vrekić), Ergelaš (Mrdaković).

VOŽDOVAC: Nikolić, Beronja, Jevtić, Ilić, Mojsilović, Perduv, Lazarević (Puzović), Grbović (Čakohov), Stoisavljević (Živković), Avramović (Starčević), Bibić (Dodić).