55'
53'
36'
Loznica pobedila Timok 1919 na Kraljevici

U 23. kolu Prve lige Srbije danas su se na Gradskom stadionu pod Kraljevicom u Zaječaru sastali domaći Timok 1919 i ekipa Loznice. Pred stotinak promrzlih gledalaca viđena je jedna nezanimljiva utakmica bez dobrih poteza, pravih Å”ansi i prilika za gol. Mnogo se viÅ”e očekivalo od domaćina kome ā€žgori pod nogamaā€œ jer su na predposlednjem mestu na tabeli sa svega 18 osvojenih bodova. PropuÅ”tena je prilika da na svom terenu, pred svojim navijačima upiÅ”u joÅ” koji bod kako bi se Å”to bolje plasirali za predstojeći PlayOut. Zaječarci su na Kraljevici poslednji put pobedili 17. septembra proÅ”le godine poslednjeplasiranu ekipu Kabel rezultatom 2:0 u 7. kolu Prve lige Srbije.

Ā

Prvih pola sata igre na danaÅ”njem meču uglavnom se vodila borba na sredini terena ali bez opasnosti za golmane Nikolu Petrovića i Vladana Elesina. Prvu zrelu priliku imali su gosti iz Loznice u 32. minutu kada je Igor Vićentijević odlično probio po levoj strani i uputio oÅ”tar centarÅ”ut po zemlji, na drugu stativu, ali se Nikola Milinković propisno obrukao i promaÅ”io prazan gola sa svega dva-tri metara. To je jedino Å”to su mogli da vide malobrojni ljubitelji fudbala u Zaječaru za prvih 45. minuta.

U nastavku igre malo dinamičnija igra ali i dalje bez prilika za gol. U 62. minutu MiloÅ” Nikolić je igrao rukom na nekih 20-tak metara od svog gola a sudija SaÅ”a Ranisavić je dosudio slobodan udarac i pokazao žuti karton Å”toperu lozničana. Loptu je namestio levi bek zaječaraca Nikola Tričković ali je njegov Å”ut zavrÅ”io preko stative. Na kraju utakmice se ispostavilo da je ovo bio jedini udarac na gol Vladana Elesina.

U 68. minutu gosti su doÅ”li do prednosti iz jedne lepe akcije. Prodor sa leve strane i centarÅ”ut u Å”esnaesterac po zemlji ali je jedan igrač Loznice propustio loptu i zbunio Å”topere Simonovića i Tourea a Goranu Matiću nije bilo teÅ”ko da sa sedam-osam metara savlada golmana Nikolu Petrovića. Do kraja utakmice Srđan Stojčevski, Å ef Stručnog Å”taba zaječaraca, je pokuÅ”ao izmenama da pokrene svoju ekipu ali bezuspeÅ”no. Gosti iz Loznice su mirno i strpljivo priveli utakmicu kraju i sačuvali stečenu prednost.

U nedelju 6. marta Timok 1919 gostuje Radu na Banjici dok Loznica dan kasnije dočekuje IMT iz Beograda. Utakmice 24. kola počinju u 14 sati.

TIMOK 1919 ā€“ LOZNICA 0:1 (0:0)

ZAJEČAR.Ā Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 150. Sudija SaÅ”a Ranisavić (Sremska Mitrovica), pomoćnici Nikola Milosavljević (Beograd) i Marko Hrutka (Beograd). Strelac Goran Matić u 67. minutu (Loznica). Žuti kartoni: Andrej Đulić, Toure Aboubacar Sidik, Dejan MaÅ”ić, Nikola Tričković (Timok 1919), MiloÅ” Nikolić i Nikola Nikolić (Loznica).

TIMOK 1919:Ā N.Petrović, Simonović, Toure, Pantić (Anđelović), Đukić (Trimanović), Tričković, Žerjal, Davidović, S.Petrović (L.Nikolić), MaÅ”ić (U.Nikolić), Radunović

LOZNICA:Ā Elesin, Spasenović, N.Nikolić, Matić (Radmanovac), Milinković (Babić), Komarčević, Kostić, Vićentijević, Kijevčanin, Mijailović, M.Nikolić