31'
15'
Rudari iskopali tri boda protiv Zmajeva

Posle dvomesečne pauze nastavljena je Ling long Super liga Srbije. Kolubara je na svom stadionu u Lazarevcu dočekala, ove zime, podmlađenu ekipu Voždovca.

Akteri od samog starta kreću sa nadigravanjem, a Voždovac već u 6. minutu preko Mašovića postiže pogodak, koji je posle VAR asistencije poništen. Uzvraćaju domaći u 9. minutu, Đurić sa svega par metara pogađa stativu, ogromna šansa odlazi u nepovrat.

U 12. minutu golman Zmajeva, Krunić, kardinalno ispucava loptu pravo na noge Đokića, ovaj odmah upošljava slobodnog Đuranovića, koji je neumoljiv egzikutor sa ivice kaznenog prostora. Dva minuta kasnije Filipović je mogao da duplira prednost, ali je njegov udarac sa desetak metara golman gostiju uspešno zaustavio.

Posle primljenog gola gosti kreću aktivnije u napad, ali osim dve polušanse koje su stvorili u narednih petnaestak minuta, nisu ozbiljnije ugrozili protivničkog golmana. Igrači Kolubare su znalački zatvorili prilaze svom golu i sve do 39. minuta nije bilo uzbuđenja, a tada je Milojević iz slobodnjaka sa 25 metara bezuspešno pokušao da poravna rezultat. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću Lazarevčana.

U nastavku se igra sa mnogo manje agresivnosti, a prvu priliku za pogodak prave domaći, kada kapiten Janković sa nekih 18 metara biva neprecizan, igrao se 60. minut. Tempo je opao, izostala je lepota igre, a povećala se nervoza među igračima, što je glavni sudija Lukić pravovremeno sankcionisao kartonima.

U 64. minutu Marjanović je pokušao sa desetak metara da nađe lopti put do mreže Voždovca, ali pogađa samo zaštitnu ogradu iza gola. Potom Đuranović u 70. minutu propušta idealnu priliku uputivši loptu sa 12 metara, koju Stanivuković na volšeban način brani i ostavlja nadu gostima da do kraja meča ostvare povoljan ishod.

Međutim njegovi saigrači su večeras napadački impotentni u drugom poluvremenu i ne uspevaju da naprave nijednu ozbiljniju šansu. Kolubara pak u 85. minutu još jednom sa distance ugrožava golmana gostiju, ali lopta posle Stojanovićevog udarca sa 20 metara završava tik iznad prečke.

Krajnji rezultat je postavljen još u 12. minutu, mada je po igri i šansama domaći tim mogao stići i do ubedljivije pobede. Naredno, 23. kolo, na programu je sledećeg vikenda, Zmajevi dočekuju niški Radnički, dok Rudari idu na noge Novom Pazaru.

KOLUBARA - VOŽDOVAC 1:0 (1:0)

STADION: FK Kolubara. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Lukić Lazar. POM.SUDIJE: Bogićević Dragan i Banović Bojan. STRELAC: Đuranović 12.min (Kolubara). ŽUTI KARTONI: Đokić, Bakić,  Đuranović i Marjanović (Kolubara), Purtić, Mijailović, Milojević i Hajdin (Voždovac).

KOLUBARA: Stanivuković, Janković, Radovanović, Stojanović (Kočović), Đokić, Marjanović, Nikolić (Vasiljević), Đurić, Đuranović (Đenić), Filipović (Bojić), Bakić.

VOŽDOVAC: Krunić, Milović, Lasickas, Mijailović (Keita), Pantović (Stoisavljević), Vujnović, Milojević (Ajdinović), Purtić (Ćirković), Mašović (Stanisavljević), Ivezić, Hajdin.