Novi Pazar

Od gotovog umalo veresija

12.02.2021 Aleksandar Daišević

Žarko Ubiparip dao značajan doprinos pobedi Ribnice

Ribnica je sa mnogo motiva ušla u meč sa Požarevljanima i to se videdlo na samom početku kada su "musketari" na krilima razigranog Ubiparipa došli do velikih 7-2. Na tehničkom tajm autu domaći su imali još uvek vrednu zalihu 12-8,a imponovala je igra "musketara" u kojoj je sve funkcionisalo na visokom nivou. U dve rotacije najbolji igrač gostiju Mladen Bojović nije uspeo da pogodi servis, ali u trećoj je odservirao bombu koju Krsteski nije uspeo da umiri. Bio je to signal da strateg Ribnice Milan Simojlović zatraži prvi tajm aut, na semaforu je stajalo 18-16. Brzo su Kraljevčani vratili stvari na svoje, korektor Delgudis je realizovao napad, pecanje Žugića i "musketari" su ponovo imali četiri poena prednosti 21-17. Nastavila je Ribnica seriju poena na servise Bićanina i ubrzo došla do pet set lopti,a iskoristila je drugu preko srednjeg blokera Stefanovića za konačnih 25-20. Početak drugog seta bio je rezultatski izjednačen do 4-4, onda su domaći ubacili u petu i već do tehničkog tajm auta Ribnica je imala lepu prednost 12-8. U ovom delu igre posebno se razigrao kapiten Ribnice Ivan Todorović,a poenterski su učinak uvećavali Delgudis i Ubiparip. Blok Gajovića na Bojoviću doneo je i pet poena prednosti Ribnici,što je bio uvod u mini seriju poena mladog srednjeg blokera Kraljevčana koji su pri vođstvu 17-10 naterali stratega gostiju Ivicu Jevtića da iskoristi i drugi tajm aut. Koliko je domaćin dominirao govori podatak da su u drugom delu seta šansu dobili povratnik Đorđe Petrašinović, kadet Milan Živanović i Jovan Vukmirović. Ribnica je došla do sedam set lopti, ikoristila je treću posle servis greške Mijajlovića, 25-20.

Trener gostiju je malo promenio postavu na početku trećeg seta i to je dalo rezultata. Razigrao se Bojović, bio je neuhvatljiv za igrače svog matičnog kluba i na tehničkom tajm autu Mladi radnik je vodio 12-9. Korektor i kapiten Požarevljana je bukvalno sam igrao u trećem setu protiv Ribnice i doveo Mladi radnik do vođstva 23-21. Upravo je prvu set loptu Bojović i iskoristio i ostavio svoj tim u igri, 21-25. Dobra igra u polju i laka realizacija doneli su Ribnici brzo vođstvo u četvrtom setu, imali su domaći 10-5, ali je onda proradio blok gost. I za tili čas na semaforu je stajalo 11-12, što je bila najava novih uzbuđenja kraj Ibra. Preokret Požarevljana nije bio slučajan, brzo su došli do tri poena prednosti zahvaljujući odličnoj roli Žugića. Kapiten Ribnice Todorović je u tim trenucima zamenjen, ali rezultatski se ništa nije menjalo. Bilo je jasno da će utakmica otići u peti set, iako posle prva dva seta to nije moglo ni da se pretpostavi. Mladi radnik je došao do četiri set lopte, a iskoristio prvu preko Mladena Bojovića za 20-25 i izjednačenje u meču. Igra nerava u petom setu, na promeni strana bilo je 8-7 za domaće, uz opasku da su gosti u ovom setu načinili i četiri servis greške. Uspela je Ribnica da povede 11-8, ali su gosti iskoristili dve greške domaćih i vratili se u meč. Todorović je u svom stilu doneo dve set lopte "musketarima", prva nije iskorišćena, jer je Delgudis servirao u mrežu. Ipak, drugu priliku domaći nisu propustili, Todorović je odlično smečovao od bloka za radost Ribnice i vrednu pobedu.

Trojni blok odbojkaša Ribnice

RIBNICA - MLADI RADNIK 3 -2 (25-20, 25-20, 21-25, 20-25, 15-13)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Igrano bez prisustva gledalaca Sudije: V. Simonović (Kragujevac) i Predrag Balandžić (Beograd)

RIBNICA: Stefanović 13 (1 bl, 1 as, 4 gr), Todorović 11 (4 sg, 4 gr), Vukmirović 2, Bićanin, Ubiparip 13 (2 as, 4 sg), Veselinović 1, Gajović 6 (1 bl, 3 gr), Rudić, V. Petrašinović, L. Ratković (libero 2), Delgudis 23 (5 gr), Živanović, Đ. Petrašinović 1 Trener: M. Simojlović

MLADI RADNIK: Polomac 8 (1 as, 2 gr), Pajkić 6 (2 bl, 2 gr),Mijajlović 6 (3 bl, 1 as, 5sg), Micić, Vulikić 4 (2 bl, 1 as, 5 gr), Tonić, Sejdou 1, Ubiparip 1, Žugić 13 (3 as, 1 bl, 5 gr, 3 sg), Ilić (libero 1), Lazarević (libero 2), Bojović 31 (4 bl, 1 as, 6 sg, 4 gr), Laje 2, Krstić Trener: I. Jevtić