Tisa
Vinter sport
Drugoligaški derbi pripao Lozničanima
27.03.2021 V. Jankov

Jedan od pet šuteva Stefana Koraća odbranio je Goran Maksimović - foto: V. Jankov

Lider sa Tise nije iskoristio prvu „meč loptu“. Popustila je koncentracija Bečejcima u poslednja tri minuta i od od 3:2, utakmica je završena rezultatom 3:5!? Sada Bečejci imaju samo bod prednosti i od njih samih zavisi hoće li u poslednja tri kola zadržati lidersku poziciju, koja vodi direktno u elitu iliće to pokušati da ostvare kroz baraž.

Lozničani su se opredelili za čvrstu odbranu i brzim kontrama su s vremena na vreme ugrožavali gol domaćina. Do vođstva su došli posle grešaka domaćina. Prvi gol je postigao Marko Perić direktno iz „slobodnjaka“ i to ide na dušu golmana Vadaskog. Kod drugog je pogrešio Bodonji na sredini terena, loptu je uzeo Rakić i izuzetno snažnim i preciznim šutem pogodio suprotni donji ugao ovog puta nemoćnog Vadaskog. Nije to obeshrabrilo Bečejce. Atakovali su ka golu gostiju, ali su ispred sebe imali izuzetno raspoloženog golmana Lozničana Gorana Maksimović. U prvom poluvremenu je zaustavio, čak, 13 šuteva ka njegovom golu, a Lozničani su, pored dva gola, samo još jedan šut uputili. Na odmor se, ipak, otišlo s loptom u mreži gostiju, Posle šuta Koraća, Slobodan Maksimović je loptu sproveo u sopstvenu mrežu.

U nastavku ista slika. Bečejci napadaju, a Lozničani se brane. Do izjednačenja je došlo u 28. minutu, posle šuta Marka Živkucina. A onda više nego diskutabilna situacija. Golub se u 29. minutu stuštio ka golu protivnika, Krstić ga je na desetak metara od svog gola s leđa oborio, lopta je stigla do sa igrača Bečeja i našla se u golu, ali sudije nisu priznale pogodak, već su prekinuli igru, dosudili slobodan udarac i Krstić je isključen. Na svu sreću, Bečejci su materizalizovali brojčanu prednost i posle izvanredne akcije, koju je golom zavšio Zoran Arđeljan, poveli sa 3:2. Lozničani su od tad zaigrali bez golman u fazi napada i rizik im se isplatio. Prvo je, posle maestralog proigravanja Perića, Milovanović u 37. minutu izjednačio, a minut kasnije Marko Perić je krenuo u solo prodor i onda snažnim šutem smestio loptu u same leve raklje nemoćnog Vadaskog. I kad poslednji napad Bečejaca bez golmana nije urodio plodom, golman Lozničana Goran Maksimović je pola sekunde pre kraja od svog gola poslao loptu u mrežu na suprotnoj strani za konačnih 3:5.

Bečej 2003 - Loznica Grad 2018 3:5  (1:2)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Nebojša Panić (Beograd) i Vladan Radulović (Vinča) po 6. Strelci: 0:1 Perić u 4, 0:2 Rakić u 8, 1:2 S. Maksimović (autogol) u 15, 2:2 Živkucin u 28,3:2 Arđeljan u 30, 3:3 Milovanović u 37, 3:4 Perić u 38, 3:5 G. Maksimović u 40. Žuti kartoni: G. Maksimović, Avramović i Petrović (Loznica Grad 2018). Crveni karton: Krstić u 29. (Loznica – Grad 2018). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003 4 (3+1), Loznica – Grad 2018 8 (5+3). Igrač utakmice: Goran Maksimović (Loznica Grad 2018).

Bečej 2003: VADASKI (8 odbrana) 7, NOVAKOVIĆ 7, GOLUB 7, KORAĆ 7, BODONJI 7, Mmarinković -, Arđeljan 7, Ćulum 6, Mačiženski 6, Živkucin 7, Kobiljski -.

Loznica Grad 2018: G. MAKSIMOVIĆ (20 odbrana) 9, PERIĆ 8, RAKIĆ 7,5, AVRAMOVIĆ 7, KRSTIĆ 6,5, Obradović -, Krkobabić 7, Ristanović -, Rosić 7, S. Maksimović 7, Milovanović 7, Petrović 6,5.