ŽAK
Crvena zvezda
Derbi kola pripao Žitištu
19.09.2020 ZR KLIK

U okviru 7.kola Vojvođanske lige “Istok” odigran je derbi kola u Žitištu, gde su domaćini ugostili FK “Omladinac FAM” i slavili rezultatom 2:1. Vlaučin u 6. minutu probija po desnoj strani pronalazi na drugoj stativi Kozića koji postiže gol za vođstvo Begeja. U 11. minutu na centaršut Šemića Stojković sa 15. metara šalje loptu tik iznad prečke golmana Trivunovića. Raspoloženi Vlaučin probija po levoj strani, lopta stiže do Maljukana koji desno iskosa pogađa suprotni ugao golmana Miškova.

Na startu drugog poluvremena u 50. minutu nakon igranja Tanjge rukom u šesnaestercu sudija pokazuje na belu tačku. Penal izvodi Golijan i udvostručuje vođstvo domaćih. Nakon solo prodora u 60. minutu Vlaučin sa 16. metara snažno šutira, ali golman Omladinca Miškov odlično interveniše. U 90. minutu Prokić dodaje loptu Stojkoviću koji sa 22 metara postiže pravi evrogol i smanjuje rezultat na 2:1. Nastavila se opsada gola domaćih u zadnjih tri minuta, ali bez rezultata i tri boda zasluženo su ostala u Žitištu.

OFK Begej: Trivunović, Mijatović D., Mijatović J., Umićević S., Maljukan, Kozić, Golijanin, Barošević, Prošić, Vlaočin i Kosović. Zamenici igrača: Miljević, Radulović, Markov, Novak, Umićević O., Ristić i Delić.

Omladinac FAM: Miškov, Radulović, Tanjga, Šarenac, Novković, Brkić, Radojčić, Bojanić, Prokić, Šemić i Stojković. Zamenici igrača: Romanov, Trkulja, Spalević i Sremac.