Teleoptik
Rad

Kadeti Zvezde sa pola tuceta golova ispratli Lučance

26.05.2021 H.D.Vujanović

Kadeti Crvene zvezde nisu ponovili proŔlogodiŔnji uspeh kada su se okitili titulom, ove godine su zauzeli tek četvrto mesto. Na zatvaranju sezone u goste im stižu vrŔnjaci iz Lučana.

Ā

Samo Å”to je susret počeo, kazaljka nije okrenula ni pun krug, Zvezda je preko Rakića povela. Nije mu bilo teÅ”ko da sa metra razdaljine zakuca loptu u praznu mrežu posle dobre akcije čitavog napadačkog reda. Potom lepu kombinaciju Bubnja i Graonje u 17. minutu, ovaj potonji zavrÅ”ava Å”utem sa 12 metara, MatijaÅ”ević se istakao odbranom. Golman gostiju je ipak kapitulirao 5 minuta kasnije, Å ljivić je sa 18 metara poslao viÅ”e precizan nego jak Å”ut u samo ćoÅ”e za 2:0.

Zvezda apsolutno dominira terenom, u 27. minutu su mogli i do trećeg gola. Bubanj nije najbolje odreagovao pred golom gostiju, MatijaÅ”ević je ovog puta sačuvao svoju mrežu. Rezultat 3:0 je bio već u 34. minutu,Ā  Graonja je pogodio u trepavicu Rakića na svega 5 metara od gola Mladosti. Igrao se 39. minut kada je viđena prelepa akcija Å ljivić, Lolić, egzekutor Milosavić za četvrti gol domaćih.Ā

Raspad igre gostiju mogao ih je dva minuta kasnije koÅ”tati joÅ” jednog primljenog pogotka, Å ljivić ovog puta nije bio najprisebniji u odsudnom trenutku. Četiri gola prednosti sa kojom je Zvezda otiÅ”la na odmor je velika zaliha, a gostima preostaje da promene pristup igri, sačuvaju obraz i ne dožive katastrofu.

Samo Å”to je krenuo nastavak Bubanj je izaÅ”ao sam pred MatijaÅ”evića, ali je golman gostiju po ko zna koji put uspeÅ”no zaÅ”titio svoj gol. U 55. minutu je pukla petarda, Rakić postiže het-trik na asistenciju Milosavića.

Bubanj se najzad upisao u strelce u 66. minutu, Å”utem sa 16 metara, prethodno se lepo oslobodivÅ”i svog čuvara. Poslednju priliku na utakmici ima Nikolić u 79. minutu, kada ne uspeva sa tri metra da pogodi gol gostiju i tako konkuriÅ”e za promaÅ”aj utakmice.Ā

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 6:0 (4:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veÅ”tačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Cvetković Ivan. STRELCI: Rakić 1, 34. i 55, Å ljivić 22, Milosavić 39. i Bubanj 66.min (C.Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Nedeljković (Mitić), Graonja (Đurić), KariÅ”ik, Vukičević, Vidojević (Majstorović),Ā  Lolić, Milosavić (Nikolić), Rakić (Dimitrijević), Å ljivić, Bubanj.Ā

MLADOST: MatijaÅ”ević, VlaÅ”ković, Zlatanović (Milosavljević), Gordić, Stojanović, Veličković (Radojević), Pelivanović (Bojović)10, Bogdanović (Jelić), Racić (Radojković), Obućina, Divac.

Omladinske lige Omladinske lige Kadetska liga Srbije Crvena zvezda Mladost (L)