67'
60'
60'
Veoma važna pobeda Mačve protiv Metalca

U 21. kolu Ling Long Tire Super lige Srbije, Mačva je zabeležila pobedu nad ekipom Metalca iz Gornjeg Milanovca, rezultatom 2:1 (0:0).

Prva tri boda crveno-crnima u drugom delu prvenstva doneli su svoijim pogocima Marko Mijailović u 71.minutu i Dilan Ortiz u 82.minutu susreta, dok je pogodak za goste postigao Filip Antonijević u 80.minutu. Prevagu u igri doneli su ulaskom u drugom poluvremenu Stefan Trimanović i Ognjen Mijailović.

Slaviša Jelić: “Posle neočekivanog poraza u Bačkoj Palanci, zamerio sam igračima zato što nisu izgarali na terenu, što su oni i shvatili. Danas smo igrali pod velikim opterećenjem i imperativom pobede. Metalac je bio bolji u prvom poluvremenu, mi smo bili u nekom grču, imali su inicijativu, posed i šanse, dok mi u prvom delu nismo imali nijednu izglednu šansu. U pauzi utakmice rekao sam igračima da moramo da počnemo sa ofanzivnijom igrom i da krenemo na sve ili ništa. Početkom drugog poluvremena napravili smo korekcije u igri, igrači su me poslušali, kako je vreme odmicalo bili smo sve bolji i bolji. Mislim da smo od sredine drugog poluvremena izgledali mnogo bolje, postigli dva gola. Čestitam mojim igračima na velikoj pobedi. Metalcu želim da dobru igru realizuje i rezultatom u narednim susretima.”

Mačva: Gordić (G), Dabić, M.Mijailović, Nikolić, B.Marković, Obrovac (k), Kočar (od 89.Pešić), Tripković (od 60.Trimanović), Knežević (od 67.O.Mijailović), Ortiz i Ćirković. Žuti kartoni: Dabić 81., Ortiz 84., Obrovac 90.+1.min.

Metalac: Puletić (G), Cvetković (od 86.Kokir), Krajišnik, Vasiljević (od 86.Zoćević), Katanić, Rogač, Antonijević, Jokić (od 69.Maksimović), Mlađović, Mijailović (od 80.Grbović) i Prestige (od 69.Arambašić).

Žuti karton: Arambašić 85.min.

Naredno, vanredno kolo je na programu u sredu, 17. februara kada Mačva treba da gostuje ekipi Crvene zvezde u Beogradu, ali zbog učešća Beograđana u Ligi Evrope ista utakmica biće odigrana u naknadno određenom terminu. Sledećeg vikenda crveno-crni na svom terenu dočekuju ekipu Radničkog iz Niša.