29'
24'

Radnički "na mišiće" do boda

02.10.2020 Vojkan Andrejić

Nakon teških poraza, u prethodnom kolu, obe ekipe su ušle u večerašnji susret sa neskrivenim optimizmom. Nakon viđenog večeras na Čairu, čini se da je Mladost bila bliža osvajanju tri boda, ali se fudbaler Radničkog, Nenad Gavrić, potrudio da bude brži od pištaljke Novaka Simovića i spasi svoj tim od, možda čak“ i zasluženog poraza.

Nakon početnog pritiska domaćih fudbalera, kada su gosti iz Lučana bili saterani u svoj kazneni prostor, nakon desetak minuta igre, fudbaleri Mladosti su se oslobodili pritiska i preuzeli posed. Šut Kojića sa dvadesetak metara i jedna poluprilika Stoiljkovića je bilo sve što su igrači Radničkog učinili u prvom delu igre. Gosti su bili bliži postizanju pogotka, a umalo im nije pomogao centralni bek domaćih Stevanović. U nameri da interveniše umalao je savladao svog golmana, no Borivoje Ristić se nije, ni u ovom slučaju, dao iznenaditi i dobrom intervencijom spasao svoj gol.

Drugo poluvreme je počelo kao i prvo. Napadi Radničkog, bez posebnog rezultata, Mladost preti kontrama i lagano preuzima igru u svoje ruke. Nakon izmena, koje napravio trener domaćih, Radoslav Batak, koji je u igru ubacio Kovačevića i napadača Đuranovića, Radnički je krenuo ofanzivnije ka golu Zečevića, a najbliže je bio pogotku u 69. minutu kada je Gavrić pogodio stativu iz slobodnog udarca, koji je sam iznudio.

Meč se već bližio kraju, kada je u 87. minutu, Ješić bio brži i bolji u skoku od golmana Radničkog, i glavom, nakon centaršuta Bojovića iz slobodnog udarca, smestio loptu u mrežu domaćih. Tom prilikom je golman Borivoje Ristić bio povređen, a sudija Novak Simović produžio meč za vreme koliko je trajala lekarska intervecija nad čuvarom mreže Nišlija, sedam minta.

Prerano su se Lučanci radovali i čekali poslednji zvižduk glavnog arbitra, a sve ih je iznenadio Gavrić, koji je nakon asistencije Đuranovića bio spretan, ubacio loptu u mrežu Lučanaca i spasao domaćina poraza.

Sledi dvonedeljna pauza u prvenstvu, a sledeći susret Radnički igra u Kruševca gde će ga dočekati domaći Napredak.

RADNIČKI – MLADOST 1:1 (0:0)