Niš
Spartak (Su)
Pobeda posle 75 dana

Kapiten Ribnice Vladimir Usiljanin u akciji

Više od dva i po meseca Ribnica nije zabeležila pobedu u Superligi, a poslednja je ostvarena u Novom Pazaru jesenas. Novi duel sa ekipom iz grada na Jošanici ", "musketari" su shvatili kao prelomni u borbi za opstanak. Odličan početak Ribnice i vođstvo od 5-0 naterali su goste na prvi predah već u ranoj fazi meča. Do tehničkog tajm auta gledali smo igru poen za poen. Kod domaćih dominirao je Skakić, dok su gosti preko Didovića i Dace pokušavali da uhvate priključak. Ipak, na tehničkom predahu bilo je 12-8 za Ribnicu. Ubrzo su Usiljanin i Stefanović, na servise Vukmirovića, doneli Ribnici kaputalnih 18-10 i Dragan Bonić, trener Pazaraca, je reagovao novim tajm autom. Ribnica je iskoristila treću set loptu za konačnih 25-15 i vođstvo u meču. Gosti su bili bez prijema, osetilo se odsustvo Saboa, pa je Ribnica maksimalno koristila prednosti u ovom meču.

U drugom setu, pri vođstvu Ribnice 7-4, u želji da spase jednu loptu teže se povredio Alen Didović, u tom trenutku najbolji poenter Novog Pazara. U pitanju je bio lakat desne ruke,a Ribnica je već na tehničkom tajm autu imala vođstvo od 12-8. Prvi put u meču tajm aut zatražili su sa klupe Ribnice kada su gosti, posle bloka Dace, smanjili na 13-12. Nije mnogo pomoglo, jer su u tom trenutku vrlo razigrani Eremić, Božović i društvo uspeli da dođu do vođstva 18-16, pa je Boško Mačužić ponovo tražio predah. Kao da su nedaće i povreda Didovića povezale ostatak tima gostiju, zaigrali su na ivici rizika i stigli do četiri set lopte 20-24. Eremić je bio nezaustavljiv,a Zoranić i Bekrić dali veliki doprinos izjednačenju u meču 22-25.

Otrežnjenje na predahu između dva seta su imali domaći,pa su u trećem setu počeli odlično vođstvom 6-2, usledio je tajm aut gostiju, ali je Vukmirović u nastavku uvećao prednost 9-2. Na tehničkom tajm autu Ribnica je imala velikih 12-3, ali je strateg domaćih tražio jednako ozbiljan pristup i u nastavku ovog dela igre. Žestok odgovor imali su "musketari" na izgubljen drugi set. Igrali su skoro bez greške i stigli do ubedljivih 21-10 kada su sa klupe gostiju zatražili novi predah. Poenima iskusnog Usiljanina Ribnica je stigla do novog vođstva u meču, 25-12.

I u četvrtom setu su "musketari" krenuli silovito, par grešeka Eremića, dobar napad Stefanovića i na semaforu je stajalo 5-2 što je bio signal Draganu Boniću da zatraži prvi tajm aut u ovom delu igre. Na tehničkom tajmu autu domaći su imali minimalnu prednost, gosti su ponovo podigli nivo igre i oečkivala se neizvesnost u drugom delu ovog seta. I kao u drugom setu, Novi Pazar je poveo 18-16, bio je to trenutak kada su reagovali sa klupe "muesketara" i slutilo je na taj brek. Završnica ovog seta bila je preslikana kao u drugom, gosti su imali četiri set lopte, Ribnica spasila dve i na servisu je bio Jovan Vukmirović. Ipak, odlični Vanja Eremić je iskoristio treću set loptu za novo izjednačenje, 22-25.

U taj breku ponovo bolji početak Ribnice, vođstvo 3-0, pa na promeni strana 8-5. Konačno, posle 75 dana odbojkaši Ribnice su zabeležili prvenstvenu pobedu, poen Skakića za veliku radost i olakšanje 15-8 i konačnih 3-2.

RIBNICA - NOVI PAZAR 3 - 2 (25-15, 22-25, 25-12, 22-25, 15-8)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: A. Petrović (Užice) i V. Simonović (Kragujevac)

RIBNICA: Radević 13 (2 bl), Brborić (libero 1), Stefanović 14 (2 bl, 1 as, 1 gr), Begić 4 (4 bl, 6 gr), Vukmirović 13 (1 bl, 2 sg), Peković, Petrašinović, Paunović, M. Milovanović, Skakić 19 (4 sg), S. Milovanović 1, Gajović, Usiljanin 16 (1 bl) Trener: B. Mačužić.

NOVI PAZAR: Zoranić 6, Kurtanović, Pruščević, Eremić 25 (9 gr), Daca 10 (6 bl, 1 as, 4 gr), Koničanin, Bekrić 9 (6 gr), Zuković (libero), Božović 8 (2 bl, 1 as), Didović 5, Halilović, Čubrilo 2 (1 bl 4 gr) Trener: D. Bonić.