Å ljivici
Karanovac
Kosjerić
PP 192 u "paklenom" meču trijumfovao protiv MB Namenske - 4:3!

Odavno prijepoljska publika nije videla zanimljiviju, neizvesniju i napetiju futsal utakmicu nego Å”to je to bioĀ dvoboj između PP 192 i MB Namenske iz Lučana. Obilje čvrstih duela, lepih poteza, prilika, odbrana golmana, tri preokreta, gol za pobedu 40-ak sekunci pre kraja i odbranjen kazneni udarac dve sekunde pre kraja!Ā No, pođimo redom...

Ā

Od samog početka utakmice krenula je velika borba. Nakon nekoliko propuÅ”tenih prilika na obe strane, gosti dolaze u vođstvo golom Ivana Rađenovića već u 3. minutu utakmice. U kontri ā€ž2 na 2ā€œ Rađenović je prihvatio pas na oko Å”est metara od gola PP 192, pomerio loptu ka sredini i snažno Å”utirao ā€“ probivÅ”i i neposrednog čuvara i golmana domaćih ā€“ 0:1.

Usledila je brza reakcija domaćih koji već u sledećem minutu preko Igora Pajevića stižu do izjednačenja ā€“ 1:1. U brzoj akciji Pajević je sa sredine dodao loptu Maračiću na levu stranu, koji je Å”utirao iz prve, ali se golman Srećko Čolić nije dao iznenaditi. Međutim, lopta se Maračiću odbila u noge, a on veÅ”to, između tri protivnička igrača i golmana u ā€žÅ”estercuā€œ gostiju, provlači loptu na drugu stativu ka Pajeviću, koji se prilično ā€žistegaoā€œ da bi je dohvatio. Golman gostiju je zakačio loptu, ali nedovoljno da bi sprečio pogodak.

Period velikih prilika, promaÅ”aja igrača i odbrana golmana na obe strane prekida kapiten domaćih Vladeta Novković koji se na sredini terena oslobodio svog neposrednog čuvara, povukao napred, iskoristivÅ”i to Å”to su mu se saigrači lepo ā€žraÅ”iriliā€œ, i jakim i preciznim udarcem počistio paučinu iz desnog ugla gola Lučanaca ā€“ 1:2. Igrao se 10. minut.

I do kraja poluvremena viđena je rovovska borba, a izjednačujući pogodak za goste postigao je Milan Pantelić u 17. minutu, nakon Å”to se prilikom izvođenja kornera dobro ubacio ispred Cvijovića, i udarcem ā€žiz prveā€œ smestio loptu iza leđa golmana Minića.

Gosti do preokreta i novog vođstva (2:3) stižu u 28. minutu preko Darka Marinkovića kada je u kontri pobegao igračima PP 192, i već u prijemu lopte na oko 7 metara od gola, malo izbacio iz ravnoteže golmana domaćih, obiÅ”ao ga u levu stranu, a potom ispod njega Å”utirao u dalji ugao. Mrežu nije uspeo da spasi ni Igor Dumić požrtvovanim klizećim startom. Domaći su ovaj pogodak primili u periodu meča kada je izgledalo da su blago dominantniji na terenu i kada su vrÅ”ili pritisak već na polovini terena gostiju.

Usledio je tajm-aut ā€žorlova sa tromeđeā€œ, nastavilo se agresivno, ali je ta agresija umesto pogotka i izjednačenja donela novu glavobolju za domaćina ā€“ pet rano napravljenih faulova, uglavnom nepotrebnih i neopreznih, pa je svaki sledeći značio kazneni udarac za ekipu iz Lučana. Ipak, igrači PP 192 relativno brzo, u 31. minutu, stižu do novog izjednačenja ā€“ 3:3. Gol je delo Miroslava Cvijovića koji je proÅ”ao po desnoj strani, a onda iskosa sa oko 7-8 metara pogodio bliže raÅ”lje golmana Čolića, koji je i ovoga puta zakačio loptu, ali, za razliku od nekoliko prethodnih situacija ā€“ ipak je savladan.

Å ta se sve izdeÅ”avalo u poslednjih 9 minuta teÅ”ko je opisati! Jedno je sigurno ā€“ i igrači na terenu, i oni na klupama, ali i navijači su pogubili mnogo živaca!
Domaći jesu bili dominantniji, iÅ”li po loptu, tražili gol iz igre, viÅ”e se igralo na polovini Lučanaca, ali su i gosti u nekoliko navrata iz polukontri ozbiljno zapretili. Odolevali su napadima igrači MB Namenske, a onda je 40-ak sekundi pre kraja meča, u pozicionom napadu, usledio dupli pas Ranitović-Pajević-Ranitović, nakon kojeg se mlađani Ranitović ubacio u prazan prostor, izaÅ”ao na golmana Lučana i sa oko 6 metara pogodio za treći preokret na ovom meču, novo vođstvo i veliku radost domaćih igrača i navijača!

Da uzbuđenjima ne bude kraj ā€žpobrinuoā€œ se Miroslav Cvijović koji je, svega dve sekunde pre poslednjeg sudijskog zvižduka neoprezno startovao i faulirao gostujućeg igrača na protivničkoj polovini, Å”to je značilo da će gosti imati priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca (Å”esti prekrÅ”aj).

Odgovornost je preuzeo Ivan Rađenović, ali je kazneni udarac sa 10 metara odbranio golman PP 192 Dragoljub Minić i tako omogućio svojim saigračima da zabeleže i drugu pobedu na startu sezone. Tako je stavljena tačka na ovu izuzetno kvalitetnu i neizvesnu utakmicu, a cela dvorana, izuzev gostujućih igrača, mogla je da odahne!

PP 192 je igrao u sledećem sastavu: Dragoljub Minić (1, g),Ā Vladeta NovkovićĀ (10, k),Ā Miroslav CvijovićĀ (3),Ā Igor Gile DumićĀ (11),Ā Igor PajevićĀ (21), Marko Maračić (33), Strahinja Ranit RanitovićĀ (8), Rade Gojak (9)Ā iĀ DuÅ”an Reković (18). Predstavnik ekipe:Ā Viktor Ratković.
Za MB Namensku su nastupili: Srećko Čolić (12, g), Ivan Tomić (9, k), Ivan Rađenović (7), Darko Marinković (8), Slobodan Zlatić (5), Dejan Mitrović (2), Milan Pantelić (6) i Ivan Stojić (4). Predstavnik ekipe: Mateja Ilić.

Nije bilo lako sudijskom paru: Enes KasumovićĀ iz Sjenice i Bojan Burojević iz Čačka. Delegat je bio Branko TabaÅ”ević iz Prijepolja.

Gostima iz Lučana sve čestitke! Dva startna poraza svakako nisu odraz njihovog kvaliteta!

Čestitke, naravno, i svim domaćim igračima koji su uspeli da iz jednog ovako teÅ”kog meča osvoje ceo plen!

4:3 ā€“ Strahinja Ranitović (40')

Narednog vikenda PP 192 gostuje joÅ” jednoj dobroj ekipi - KMF Å ljivići iz Ivanjice.