Jastrebac
Novi Pazar
Ekonomac
KMF Crvena zvezda sigurna i protiv Zemuna

Zemunci su prvi zapretili preko kapitena Milosavljevića, ali je Radmanović bio siguran. Crveno-beli su ozbiljno shvatili priliku gradskog rivala i odmah odgovorili preko Strahinje Petrova. Uspostavili su presing izabranici MiloÅ”a Alilovića Å”to im je donelo kontrolu igre, a bivÅ”i reprezentativni golman Aleksa Antonić je brzo kapitulirao. Već u 3. minutu igre, maestro kapiten Perić nakon driblinga asistira Davoru Popoviću, koji je i ovog puta načeo protivnika preciznim udarcem iz neposredne blizine za Zvezdinu vođstvo 1:0.

Ā

Veliku borbu gledali smo u nastavku Å”to je publika u Hali sportova "Ranko Žeravica" umela da nagradi. Zvezda je pretila preko Talesa, u nekoliko navrata je pokuÅ”avao Brazilac udarcima sa distance, pokuÅ”ao je i Bojan Popović, velike prilike imali su kapiten Marko Perić, zatim i Marinković, ali se istakao Antonić sa tri odbrane i sačuvao svoj gol. U 9. minutu projektil Davora Popovića zaustavila je prečka, a minut kasnije Tales je atraktivno pokuÅ”ao da lobuje Antonića, nažalost, zamalo preko gola. Ređale su se prilike pred golom Zemuna, nove velike Å”anse su propustili Bojan Popović, Petrov i Tales, ali samo zahvaljujući odbranama Antonića, mreža je mirovala. Na drugoj strani Zemunci su opasno zapretili preko Jeftića i Mandića. I na kraju u poslednjem minutu prvog poluvremena, odlična akcija Talesa i Perića, ali stativa se isprečila nakon udarca kapitena i na odmor se otiÅ”lo sa rezultatom 1:0.

Zemun je imao prvu priliku i u drugom poluvremenu preko Mandića, stativa je bila Zvezdin saveznik ovog puta. Perić i Tales su stavljali na iskuÅ”enja Antonića na drugoj strani koji je odolevao sve do 27. minuta kada je morao da vadi loptu iz mreže drugi put. Tales je probio po desnoj strani, odigrao do Stanojevića, koji je odložio do samog Petrova, a najbolji Zvezdin strelac je duplirao prednost. Odmah je usledio i treći gol, kapiten Perić je trideset sekundi kasnije pokazao zaÅ”to je veliki majstor, sam je iskreirao priliku i potkopao loptu ispred Antonića, lako reÅ”io situaciju za 3:0. Zemun je imao dve velike prilike nakon trećeg Zvezdinog gola koje nije iskoristio, pa je usledila kazna. Pobednik je bio reÅ”en u 29. minutu, Davor Popović se poigrao sa protivnicima, asistirao Bojanu Popoviću, koji je primirio loptu grudima i prosledio u mrežu.

Mogla je Crvena Zvezda mnogo ubedljivije da slavi, Stojčevski, Perić, Tales i Bojan Popović su imali Å”anse za novi gol nakon lepih akcija, ali bez egzekucije. Zemun je imao nekoliko prilika da kazni Zvezdine promaÅ”aje i opuÅ”tenost, ali je tek u finiÅ”u uspeo da smanji minus. U 38.minutu Petronijević je smanjio na 4:1, a konačan rezultat je postavio Mandić u 39.minutu. Jakov Vulić je sprečio Jevtića da dodatno iskomplikuje situaciju u poslednjem minutu i unese neizvesnost.
Crveno-beli u narednom kolu putuju u NiÅ”, na duel protiv trećeplasirane ekipe Vinter Sporta.