Teleoptik
TEK Sloga
0 0 pre 4 godine

Sremčici i Stepojevcu po bod

Utakmica između davljenika i dva poslednjeplasirana kluba na tabeli Srpske lige Beograd je završen nerešenim rezultatom. Viđena je borbena i žustra igra sa puno startova i čak 9 žutih i 1 crveni na obe strane. Što se tiče prilika domaćin ih je imao puno više, ali je ispoljio slabu realizaciju.
Centarfor Rudan je u 10. i 19. minutu pokušao udarcima glavom da ugrozi gol gostiju, ali je u oba slučaja bio neprecizan iz neposredne blizine. Potom je u 25. minutu posle idealnog centaršuta Brkića, loptu na 10 metara od gola nekontrolisano zahvatio Lazić i poslao iznad gola te je i ova prilika otišla u nepovrat.
Gosti uzvraćaju preko Miloševića koji je loptu uputio glavom sa od prilike 12 metara, ali je poslao pored gola. Samo minut kasnije kombinacija domaćih igrača Mladenovića i Jovanovića, ovaj drugi je sa 3 metra uspeo da promaši čitav gol. Već u sledećem napadu Rudan je jedan centaršut glavom prosledio do Jovanovića koji se ponovo našao sam ispred vratara i uputio udarac, Radosavljević je odbranio, lopta se odbila opet do istog igrača, a on glavom sa par metara umesto u prazan gol poslao do prečke.
Osveta za propuštene prilike stiže u 44. minutu, posle divnog prodora po krilu Stefan Ilić je zakoračivši u šesnaesterac poslao teledirigovani projektil u suprotne rašlje za vođstvo Stepojevca 1:0. Sreća i radost gostiju su kratko potrajali, domaći izjednačuju čim su pošli sa centra. Brkić je pogodio u trepavicu Rudana kojem je preostalo da izvrši egzekuciju sa peterca za 1:1.
Igrao se 48. minut kada je gostujući half Milošević nesmotreno startovao kao poslednji igrač odbrane i zasluženo zaradio isključenje. Iz tog slobodnog udarca sa dvadesetak metara Mladenović je gađao sam ugao, a Radosavljević se ispružio koliko je dug i sačuvao svoju mrežu.
Čitavo drugo poluvreme Stepojevac je odigrao sa igračem manje, lavovski se borio, nekad i nedozvoljenim sredstvima, a svi napadi domaćih su se odbijali o čvrst bedem njihove odbrane na čelu sa Žujovićem. Tek u zadnjih 10 minuta su igrači Sremčice uspeli da stvore prilike i to najpre Milićević u 81. minutu kada glavom šalje loptu kraj gola, potom je Sekulić u 84. minutu sa 2 metra promašio prazan gol i na kraju Rudan u 87. minutu šutira glavom preko prečke sa svega 5 metara.
Da sreća prati hrabre pokazalo se i danas te Stepojevac svojom požrtvovanošću potpuno zasluženo nosi bod kući, a treneru domaćih Šimičiću predstoji rad sa igračima na realizaciji, jer džaba je toliko stvorenih prilika ako nema ko da ih pretvori u gol. Iako to retko činim, moram napomenuti vrlo dobro suđenje, ove teške utakmice, kompletne sudijske trojke na čelu sa Miroslavom Milenkovićem.

SREMČICA - STEPOJEVAC VAGA 1:1 (1:1)

STADION: FK Sremčica. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Radoičić Nenad. STRELCI: Rudan 45.min (Sremčica), S.Ilić 44.min (Stepojevac Vaga). ŽUTI KARTONI: Radović, Milićević, Rudan i Vasiljević (Sremčica), Pavlov, Milošević, Crnadak, Budimir i Rosić (Stepojevac Vaga). CRVENI KARTON: Milošević 48.min (Stepojevac Vaga).
SREMČICA: Brković, Radović (Savić), Milićević, Brkić, Rudan, Jeremić, Mladenović, Jovanović (Medan), Lazić (Sekulić), Vasiljević, Rakić.
STEPOJEVAC VAGA: Radosavljević, Pavlov, Drobnjak, Milošević, Žujović, M.Ilić, Ristivojević (Čujović), Crnadak, Aničić ( Rosić), Budimir (Rašković), S.Ilić.