ORK Bor
Heba
Jastrebac
Zaječarci i dalje na vrhu tabele: Savladana ekipa slabašnog Rtnja!

U subotu, 24.11.2018. odigrana utakmica između ekipa Rtnja iz Boljevca i Zaječara koji ove sezone nije doživeo nijedan poraz. Ovoga puta nadigrana je ekipa Rtnja rezultatom 32:21(18:10). U sportskoj hali u Boljevcu, 80ak gledalaca imalo je priliku da gleda vrlo zanimljiv meč gde su Zaječarci koji ciljaju na Super B ligu apsolutno zasluženo slavili.

Utakmicu je otvorila domaća ekipa preko iskusnog Bojana Đorđevića koji je pogađao 6 puta na ovom meču. Ekipa Zaječara brzo uzvraća i odlazi na 4:1 u 7. minutu preko Miše Pavlovića. Ekipa Rtnja je pokušavala na sve načine da sustigne goste ali u tome nisu uspeli te se već u 23. minutu rezultat povećao na 14:7 za goste da bi se na poluvreme otišlo sa rezultatom 18:10 za goste.

Posle desetominutnog odmora prvoplasirana ekipa Zaječara pokazala je veću želju za pobedom i rezultat je jačao iz minuta u minut. Utakmica je rešena u 45. minutu kada je gol postigao Željko Ivković koji je bio najefikasniji na meču sa 9 postignutih pogodaka. Iskusni trener Jugoslav Petrović je poslednjih 10 minuta dao priliku da zaigraju momci koji nemaju veliku minutažu gde su opravdali poverenje i utakmicu završili rezultatom 32:21.

Sledećeg vikenda ekipa Rtnja će otputovati za Bor a ekipa Zaječara će ugostiti u hali „Kraljevica” ekipu Radničkog iz Ćuprije što će biti derbi kola.