Zlatar
Karađorđe
Leskovačka Dubočica nadjačala Belopalančane!

RK ''DUBOČICA 54'' - ORK ''BELA PALANKA'' 30:28 (15:15)

U subotu 29.09.2018. na gostovanju u Leskovcu u okviru 2. redovnog kola rukometne Super B lige Srbije Istok-Zapad, Belopalančani su u izuzetno teškoj i do samog kraja neizvesnoj derbi utakmici izgubili rezultatom 30:28. Na poluvremenu je rezultat bio izjednačen 15:15 i tokom celog drugog poluvremena vodila se teška ''bitka'' na terenu, gde se rezultat na semaforu iz minuta u minutu smenjivao te jedan razlike za domaćina, a onda nerešeno, pa jedan za goste. Belopalančani, iako su igrali na gostujućem terenu, gostujući ekipi koja je dovodeći nekoliko pojačanja, ove takmičarske sezone istakla kandidaturu za viši rang, ni jednog trenutka se nisu predali, već naprotiv u mnogome i često i nadigravali domaću ekipu. Da nije bilo nekoliko spornih odluka u poslednjih 3 minuta utakmice, sudijskog para, a na štetu Bele Palanke, možda bi rezultat bio i drugačiji u korist gostujućih rukometaša.

Poručuju iz Bele Palanke: Mi kao ekipa nemamo za čime da žalimo, pokazali su naši rukometaši da znaju i mogu i da su sigurno ekipa među prvih 5 na tabeli. Pokazatelj da smo bili možda i bolja ekipa na ovoj utakmici, ali sa manje sreće i bez ičije pomoći je i taj što je na kraju za igrača utakmice proglašen naš kapiten Vladimir Nikolić. Momcima sve čestitke, glava gore, kapa dole i idemo dalje do novih pobeda i bodova na tabeli. Ovog vikenda u goste nam dolazi novajlija u ligi ekipa iz Prijepolja RK ,,Pobednik''. Srećno momci u nastavku prvenstva dodaje uprava kluba.