Vinogradar
Preporod
Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta pobedili na startu
10.03.2019 V. Jankov

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta ispunili su obećanje. Pobedili su na startu nastavka Subotičke lige dosadašnjeg lidera Iskru iz Kucure rezultatom 3:0 (0:0) i sada su oni preuzeli vrh tabele.

Derbi je borbenošću opravdao očekivanja

Ako ispune i drugo obećanje, da ga do kraja neće napuštati, onda će ući u istoriju kao jedna od najuspešnijih generacija bačkogradištanskog fudbala starog 106 godina!

Ne može se reći da su blistali u debiju, ali su u svakom segmentu bili bolji od Kucurana i zasluženo slavili. Istina, poigrali su se Gradištanci nervima svojih navijača, koji su popunili tribine, jer su prvih sedam izglednih prilika prokockali i umalo da budu kažnjeniu 54. minutu, a onda su poslednje tri šanse pretvorili u golove i na kraju aplauzom ispraćeni sa terena.

Počelo je nemilom scenom. U 7. minutu je kapiten domaćih Bilbija snažno opalio po lopti, koja je udarila Ivana u lice i ovaj se našao na travi. Hitno je prevezen u bečejski Dom zdravlja, gde je konstatovan prelom nosne kosti i produžio je u vrbašku bolnicu. A onda za osam minuta četiri izgledne prilike domaćina. Marjanov je dva puta, u 22. i 27. minutu, bio „jedan na jedan“ s golmanom Kalinićem i oba puta je čuvar mreže gostiju bio uspešniji. U 25. minutu Bubanja je sa par metara prebacio gol, a u 30. minutu je Ikrašev uzdrmao prečku.

I u nastavku su domaći prvi pripretili. Pelengić je 48. minutu sa pet metara šutirao preko gola, a u 54. minutu umalo domaćina nijestigla kazna. Serdar je snažnim šutem pogodio prečku, odbijenu loptu glavom je šutirao Šanta, a Milovanov odbranio. Pelengić se i u 65. minutu nije najbolje snašao posle izvrsnog centaršuta iz punog trka Bilbije, a Ikrašev je tri minuta kasnije promašio loptu na tri metra od gola posle centaršuta Nenada Kudrića.

Najzad, u poslednjih osam minuta viđena su tri gole. Bubanja je ubacio loptu pred gol gostiju, golman je kratko odbio, a Pelengić ovoga puta bio pribran i glavom jeprosledio u mrežu za 1:0. To je u velikoj meri uticalo na koncentraciju gostiju i domaći su iskoristili dve njihove nesmotrenosti. Prvo je Bubanja u 87. minutu doveo Vošu u vođstvo od 2:0, a onda se Ikrašev u 90. minutu ušetao s loptom u mrežu za konačnih 3:0.

Radost domaćih igrača i navijača, razumljiva tuga gostiju. Prva bitka u nastavku pripala je Gradištancima, ostali ih sada vrebaju. Prvi izazov imaće već uredu, kada u Hajdukovu protiv Vinogradara igraju četvrtfinalnu utakmicu kupa na teritoriji PFS Subotica.

Vojvodina - Iskra 3:0  (0:0)

Bačko Gradište. Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 400. Sudija: Ljubiša Berenji (Subotica). Strelci: Pelengić u 82, Bubanja u 87. i Ikrašev u 90. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Radulović i Jušković (Vojvodina), a Majik i Jurčuk (Iskra).

Vojvodina: Milovanov 7, Vender 7 (od 85. D. Kudrić), Bilbija 7,5, N. Kudrić 7, Bubanja 8, Popović 7, Radulović 6,5 (od 46. Pelengić 7,5),Jušković 7, Ikrašev 7,5, Bečanović 7, Marjanov 6 (od 80. Janković -).

Iskra: Kalinić 7, Drljača 6, Jurčuk 6, Stalević 6, Đaković 6,Rodić 6, Ivan – (od 10. Majik 6,5), Malacko 6, Šanta 6, Gubaš 6, Serdar 7.