Zadar 1952
Medveščak
VA Cattaro
Nais tokom poslednja 4 minuta "potopio“ Solaris
Čini se da je uloga favorita opteretila niške vaterpoliste, pošto su sa Solarisom, ekipom koja je pretposlednja u Jadranskoj A2 ligi, izašli na kraj mnogo teže nego sa ranijim protivnicima. Ipak, odličnom igrom u poslednjoj četvrtini, Nais je nadoknadio zaostatak iz prethodnog dela i na kraju slavio sa 9:8.

Igrač utakmice ponovo je bio Marko Bolović, koji je 3 od svoja 4 gola postigao u poslednjoj deonici i tako presudio vaterpolistima iz Šibenika. Na drugoj strani, najbolji je bio Andrija Vlahović, takođe sa 4 pogotka.

Vaterpolisti Naisa u 2018. godini ne znaju za poraz; foto: Vanja Keser

Tokom prvog poluvremena dve ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali je na pauzi ipak Solaris imao prednost od 3:2. Treći kvartal doneo je čak 9 pogodaka, ali jedan više za goste, pa su se pred poslednjih 8 minuta domaći vaterpolisti našli u nezavidnoj situaciji – zaostatku od dva gola.

Publika na bazenu "Čair" je u tim trenucima dokazala da zaslužuju sve pohvale koje im i inače upućuju igrači i stručni štab Naisa. Branio je na jednoj strani Igor Lazić, ali i na drugoj Ivan Jukić, pa je rezultat ostao nepromenjen 4 minuta do kraja, ali se onda Bolović raspucao. Iskoristivši dva puta prednost od igrača više i jedan peterac, doneo je svom timu konačnih 9:8, novu pobedu i bodove.

Zahvaljujući njima, Nišlije su se izjednačile sa trećeplasiranim Šapcem, mada imaju i utakmicu više. U sledećem kolu oni će imati verovatno najteži zadatak u sezoni – gostovanje lideru Crvenoj zvezdi, koja je jedine bodove u dosadašnjem toku šampionata izgubila upravo u ovom kolu, jer je remizirala sa Vojvodinom.