Napredak Bosphorus
Vojvodina
Mladost
KoÅ”arkaÅ”i Pirota pobedom zahvalili ljubiteljima koÅ”arke na velikoj pomoći!

Bili smo u pravu! Bio je ovo i zaista jedan od presudnih mečeva. Presudnih za trenutak u kojem se nalaze oba tima. Piroćancima, Ā da konačno prekinu tu ,,nesrećnu seriju,, od tri poraza , a Jagodincima je ovaj pirotski duel Ā značio ,,dalji život,., i beg iz opasne zpone.

Izgleda da su igrači bili svesni toga i od prvog trenutka ne razmiÅ”ljajući mnogo o odbranama,Ā  kre nuli na protivnički koÅ”. I onda se rezultat ,,ljuljao,, !

Evo na semaforu sve ispisano. U minutima izmedju bilo je joŔ čudnije .

PirotĀ  je poveo 5:0 , gosti su okrenuli na 6:5 i tako se ,,preganjali,, prvu četvrtinu ,,na pola koÅ”a,,- U drugoj suĀ  Jagodinci u Ā 14 .minutu najavili iznenadjenje i sa nekoliko trojki Krivokapića Ā i koÅ”evima nedohvatljivogĀ  Ā Ivana Demcesena ,( ne znam odakle je ovaj čovek, ali viÅ”i igrač nije iz ove Lige bio u Pirotu,brat bratu 2,10!! ) uspeli da povedu sa 29:23!!Ā Ā Nikola RistićĀ se tada razmahao, asistirali suĀ RaÅ”ić, Filipović, Djonlić, PendićĀ i samo minut ipo kasnije bilo je 34:31 za Pirot . I tako se lomilo do Ā kraja prvog Ā poluvremenaĀ  koje su Piroćanci dobiliĀ  , ali smo svi nekako imali osećaj ,,da ovo nije to,, i da mora mnogo bolje. U odbrani pre svega.

Nastavak će treneri morati dobro da analiziraju. Na jednoj strani toliko greÅ”aka pod oba koÅ”a, toliko loÅ”ih odbrana, dodavanja, a na drugoj ,,ludilo,, od trojki. U tom periodu gledoaci su zaista odigrali značajnu ulogu!! Grmela je Hala kej!! Ā Prvo veće vodstvo, koje se kasnije brzo istopilo napravili su domaći u drugom minutu nastavka kada su ,,digli,, na 56 :47, da bi zamislite samoĀ  2 minuta kasnije bilo 58:57! Treća deonica zavrÅ”ena je sa 4 koÅ”a prednosti za markov tim , ali nas ostavila nemirne pred poslednji kavrtal.

To drugo poluvreme nas je teralo da se hvatamo za glavu! Ā Ā Ā Ā Svaku trojkuĀ  RaÅ”ića ( a bilo ih je ukupno SEDAM)Ristića, Djonlića, Filipovića,Stojanovića, Ā anulirali Ā bi Ā dok su imali snage Radulović, Krivokapić , Djurdjević, i tako od utakmice napravili pravu trku, ko će ih dati viÅ”e.

SrećomĀ  ,,džebane,, kod Ā Jagodinaca je ponestalo i a naÅ”i ,,dolivaju,, trojke i u 35.minutu nas dovode u konačno u ,,mirnije raspoloženje,, Ā Ā bilo je 94Č84!

Nećemo valjda to prokockati!Ā  Bilo je nekih trzaja gostiju, ali je na kraju sve ipak ,,leglo,, onako kako smo želeli.

Pirot je osvojio bodove u jednom meču u kojem je vidjena čak 31 trojka u kojem je Krivokapić imao indeks 37, a naÅ” RaÅ”ke 33 sa 36 ubačenih lopti u koÅ” i rekordnioh SEDAM TROJKI!! U meču u kojem je su Piroćanci na tribinama , iako jeĀ DjurdjicĀ danas, doÅ”li u Halu da stanu izaĀ MarkovihĀ momaka i pomognu im da se na kraju zajedno radujemo!

Bio je to meč koji zbog pobede i trojki treba pamtiti, a sve drugo staviti na papir i podvući liniju! Ipak, Pirot je uÅ”ao u ,,pozitivu,, prekinuta je serija od tri nepotrebna poraza i sada se mora u nova iskuÅ”enja. Smederevska Palanka je za nekoliko dana!!!

Druga liga SrbijeĀ 7. kolo:Ā Pirot: KK Pirot ā€“ KK Jagodina 104:93 (22:23, 25:21, 31:30, 26:19)

Pirot: Ā Ristić 15 (4:3) 4 tr. , Đonlić 12 Ā 2 tr. , Bog. Đorđević, Filipović 10 (2:1) 3 tr. indeks 23 , Jovanović, D. Đorđević, RaÅ”ić 36 (7:5) 7 tr. indeks 33, Pendić 6 (3:2), Bor. Đorđević 2, Radulović, Matović 14 (2:2), Stojanović 9 3 tr. ;

Slobodna bacanja:Ā  18 : 13Ā  72%

Å ut za 2 poena:Ā  28 : 17Ā  61%

Å ut za 3 poena:Ā  37:19Ā  51%

Semafor: 5.min. 10:9, 10.min. 22:23, 15.min. 34:31, 20.min. 47:44, 25.min. 61:59, 30.min. 78:74, 35.min. 94:84Ā .