OKK Beograd
Spartak

Još jedna ispuštena pobeda!

08.04.2017 Z.Vezmar

Kao i u prvom delu sezone, tako je i danas utakmica Dunava i Beovuka odlučena poenima u poslednjoj sekundi. Ovoga puta slavili su Beograđani i tako se revanširali Alasima za poraz iz januara. Beovuk je slavio posle preokreta u poslednjoj četvrtini, rezultatom 101:99 (20:21, 19:28, 26:25, 36:25).

Košarkaši Dunava igrali su dobro tridesetak minuta utakmice. Sredinom treće četvrtine imali maksimalnu prednost od 16 poena razlike (48:64) ali je zatim usledio veliki pad. Domaći su, malo po malo, smanjivali prednost i u poslednja dva minuta se ušlo sa nerešenim rezultatom. Tada je usledio totalni pad koncetracije igrača Dunava i uz pet promašenih slobodnih bacanja u završnici, ispuštena je pobeda. Beovuk je slavio poenima Vučićevića u samoj završnici, koji su ipak priznati iako je šut upućen nakon isteka vremena. Sudijske greške su sastavni deo sporta i ovoga puta nikako ne mogu biti opravdanje za poraz. Realno je bilo da se igra produžetak ali je Dunav mnogo ranije propustio priliku da ostvari još jednu pobedu. U Beovuku su najbolji bili Fundić (23p, 12sk, 8os), Vučićević (23p, 7as) i Dragović (19p, 6as), dok su u redovima Dunava prednjačili Nenadić (25p, 10sk, 6as) i Malidžan (20p, 9as).

Ovim porazom, Dunav je izgubio i teoretske šanse za plasman u Superligu, tek nakon pretposlednjeg kola, što je svakako uspeh kada se sve sabere ali ostaje žal što u debitantskoj sezoni nije ostvaren i taj podvig, posebno kada se osvrnemo na nekoliko poslednjih utakmica i propuštenih prilika. Do kraja sezone ostala je još jedna utakmica i to na domaćem terenu. U sredu 12.aprila od 20h, u hali Park, Dunav dočekuje Metalac iz Valjeva. Prilika da se Alasi revanširaju Valjevcima, ostvare još jednu pobedu i za kraj sezone dobrom igrom obraduju svoje navijače.