Podrinje
Birač
Bratstvo
Maletić odlično odradio zadatak

U zaostaloj utakmici desetog kola Regionalne lige, grupa "Istok" fudbaleri Lokanja i Zadrugara podjelili su bodove igrajući nerješeno 1-1. U jednom mirnoj i korektnoj utakmici bez grubih startova, glavni akter utakmice bio je Stefan Maletić. Od početka meča bilo je jasno da je došao da "odradi zadatak" za treću stranu, po svemu sudeći bez znanja delegata utakmice, koji se na kraju utakmice izvinuo predstavnicima ekipa i rekao da ne zna razlog ovakvog vođenja utakmice od strane sudijske trojke. Domaćin je bolje ušao u utakmicu, ali je prvu priliku ipak imala ekipa Zadrugara. Nakon izvedenog kornera, golmana domaćih u skoku obara jedan od gostujućih igrača, ali Pavlović ne koristi poklon od sudije Maletića koji nije svirao očigledan prekršaj. Lopta je nakon udarca pogodila prečku i odbila se u gol aut. U 15. minutu korner za domaću ekipu, Solaković kratko odbija loptu nakon šuta Simića, a Marinko Đurić pogađa za 1:0. Domaćin je mogao do ubjedljivije prednosti preko Markovića 2 puta čije šuteve brani Solaković, Vidića koji pogađa stativu i Đukanovića koji je u 44. minutu izašao sam ispred golmana gostiju, ali ne koristi odličnu priliku za ubjedljivije vođstvo. Gosti su probali na kontru i dva puta ozbiljno zaprijetili preko Pavlovića i Mianića, ali se istakao golman domaćih Cvjetković. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Pavlović koristi grešku domaće odbrane i lobuje istrčalog Cvjetkovića za poravnanje rezultata. A onda kreće šou Maletića. Domaćim igračima iz samo njemu poznatih razloga dijeli tri žuta kartona za samo 10 minuta što je dovelo do malo nervoznije igre obe ekipe.

U 69. minutu Marković prolazi po lijevoj strani, ulazi u kazneni prostor, gdje ga klizećim startom štoper gostiju brutalno izbacuje iz igre. I pored činjenice da su svi na terenu očekivali kazneni udarac za domaćina, na šta ukazuje podatak da su gosti zaustavili igru, Maletić je prosto podviknuo na gostujuće igrače da nastave igru. A onda novo poniženje za domaće igrače. Nakon jednog bezazlenog uklizavanja i izbacivanja lopte u aut, pomoćni sudija Marković poziva Maletića i traži mu da isključi iz igre Marinka Đurića jer je navodno preoštro ušao u duel, iako je tek nakon izbacivanja lopte van terena, Borovčanin natrčao na Đurića koji je ležao na zemlji i pao preko njega. Na ovaj cirkus reagovala je i uprava gostiju koji su tražili od glavnog sudije da ne kvari utakmicu svojim odlukama, te da ne kvari odnose između dvije ekipe. Na žalost, Maletić je ostao gluv na sva objašnjenja i pokazao crveni karto štoperu domaćih, čak prijeteći prekidom utakmice ako mu bilo ko od igrača kaže riječ protivljenja!!!! Ipak i tu nije kraj lakrdiji. Domaćin iako oslabljen na sve načine je pokušao da dođe do pobjede. U 80 minutu u kaznenom prostoru oboren je Đukanović, međutim Maletić pušta prednost iako lopta izlazi iz šesnaesterca, da bi sekund kasnije svirao slobodan udarac nad Miroslavom Đurićem na 18 metara. Na taj način je dao prednost slobodnom udarcu u odnosu na jedanaesterac, što je neviđeno na fudbalskim terenima. U 86 minutu Solaković istrčava na jednu dubinsku loptu i hvata je na ivici kaznenog prostora, ali svjestan da se ne može zaustaviti ispušta loptu da ne bi dobio crveni karton zbog igranja rukom van kaznenog prostora. Ovaj poklon koristi Mićić i izlazi sam pred prazan gol gostiju, međutim u momentu šuta prema golu pomoćni sudija Stankić signalizira zastavicom da se igra prekine i izmišlja prekršaj nad gostujućim golmanom, što je izazvalo smijeh neutralne publike i gostujućih igrača, ali i ogorčenje kod domaćina. U 90. minutu utakmice Marković izlazi sa lijeve strane pred golmana Solakovića probacuje loptu pored njega, međutim ne uspijeva da nastavi kretanje zbog očiglednog prekršaja. Zahvaljujući neravnom terenu lopta bukvalno skreće od gola i završava u gol autu. Maletić ponovo izmišlja prednost i ne svira kazneni udarac za domaćina pravdajući se da je lopta prvobitno išla u okvir gola??? Pošto su i gosti i delegat ove utakmice Niko MIlanović bili zgroženi ovakvim ponašanjem sudijeske trojke, ostaje nedoumica za koga su radile sudije na ovoj utakmici, te da li ovakav odnos zaslužuje jedna od najkorektnijih ekipa u rangu, koja sve svoje obaveze prema službenim licima i Savezu ispunjava blagovremeno, bez ijednog incidenta igra sve svoje utakmice kako na domaćem, tako i na gostujućim terenima. Čak je i ovaj put sačuvano dostojanstvo i bez obzira na sva ponižavanja i omalovažavanja domaćina od strane sudijske trojke, uredno su isplaćeni i ispraćeni sa igrališta bez ikakvih neprijatnosti.

- Bilo je zaista teško igrati ovakvu utakmicu u kojoj smo mi iskusniji igrači na vrijeme vidjeli kuda vodi i kako mora da se završi. Više od otetih bodova boli ponižavanje nas kao ljudi od strane sudijske trojke i nihova objašnjenja spornih situacija, smatrajući nas neukim i naivnim, iako se samo danas u našoj postavi nalazilo čak sedam fakultetski obrazovanih momaka. Sve ovo nas previše košta u vrijeme kada se izuzetno teško dolazi do sredstava za takmičenje. Mi preživljavamo od pomoći opštine i sponzora koji imaju volju da pomognu svoj klub. Na žalost današnjem cirkusu su prisustvovali ljudi koji su u prethodnom periodu izdvojili značajna sredstva za klub, a pitanje da li će i dalje imati volje da ulažu u fudbal posle ovakve komedije. Gostima čestitam na osvojenom bodu, samo su iskoristili poklon, jer znam sigurno da nisu učestvovali u ovoj lakrdiji, te da je očigledno rađeno za "nekog trećeg". Biće zaista teško povratiti moral u ekipi i volju da nastavimo, a već u subotu nas očekuje teška utakmica protiv ekipe Bratstva koja ni posle deset kola nema nijednu pobjedu. Još više nas plaši konstatacija sudije Maletića da "U Bratuncu nemamo šta da tražimo". Vjerovatno samo on zna na šta je mislio - rekao je jedan od najiskusnijih igrača Lokanja Miroslav Đurić.

Lokanj - Zadrugar 1:1 (1:0). Strijelci: 1:0 Mar.Đurić (15), 1:1 Pavlović (47). Igralište: FK Lokanj, Lokanj. Gledalaca: 50. Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) Pomoćnici: Slobodan Marković, Predrag Stankić (Bijeljina) Delegat: Niko MIlanović (Brčko). Žuti kartoni: Marković, Simić, Bojanić (Lokanj) Simić, B.Petrović (Zadrugar) Igrač utakmice: Ljubinko Solaković (Zadrugar)

LOKANJ: Cvjetković 7, Vuković 6,5, Vidić 6,5, Mar.Đurić 7, Jovanović 6,5, Đukanović 6, Simić 6, Zeljko 6 (od 53. Mir.Đurić 6),  Marković 6, Mićić 6, Bojanić 6. Trener: Zoran Đukanović.

ZADRUGAR: Solaković 8, C.Petrović 6 (od 70. Džolić -), Krbanjević 6, Mitrović 6, Bešlić 6,5, Borovčanin 6,5, Mianić 7, Simić 6, B.Petrović 6, Čordić 6, Pavlović 7. Trener: -.