SAS
Bečej
Kalča
Studenti sa "devetkom" kroz NiÅ”

Trajanović je iznenadio goste iz Kragujevca i doveo domaći tim u vođstvo u 3. minutu. Pet minuta kasnije iz slobodnog udarca sa 6. metara, posle igranja rukom jednog od igrača Ekonomca, Milačić je povećao prednost VIK Naisusa na 2:0. Tek posle ovog pogotka Ekonomac se probudio i nastavio da igra kako se očekuje od šampionskog tima. Seriju pogodaka kragujevački “studenti” otvorili su preko Rajčevića na asistenciju Surudžića u devetom minutu. Na 2:2 izjednačio je Surudžić posle prodora preko desne strane tri minuta kasnije. Na scenu, potom, stupa novi kapiten Kocić, koji u 15. minutu preokreće rezultat u korist svoje ekipe. U poslednjem minutu prvog poluvremena Vesić povećava na 4:2, pa se na odmor otišlo sa prednošÄ‡u od dva gola.

Mladen Kocić postigao tri pogotka u Nišu (Foto: M. Jovičić)

Posle odmora domaći tim je brzo samnjio prednost Kragujevčana preko Krstića na 4:3, ali je to bilo sve što je VIK Naisus mogao da uradi. Ekonomac je nastavio da igra u šampionskoj formi i lako je postigao još pet pogotka. Igrači Ekonomca su prosto rešetali mrežu domaćeg golmana Stojanovića. Seriju pogodaka nastavio je Kocić, koji koristi grešku u odbrani domaćina i postiže svoj drugi pogodak na utakmici u 23. minutu. Samo dva minuta kasnije Vesić svojim drugim pogotkom povećava rezultat na 6:3, posle slobodnog udarca Kocića sa leve strane.

U 32. minutu Kocić je asistirao mladom Rakiću da se upiše u listu strelaca i uveća vođstvo Ekonomca. Najbolji pojedinac na utakmici Kocić, u 36. minutu het-trikom povisio je rezultat na 8:3. Minut pre kraja utakmice, na asistenciju Kocića, pobedu je “overio” mladi Nikolić i postavio konačan rezultat – 9:3 za šampiona.

U ostalim susretima osmog kola Prve futsal lige Srbije postignuti su sledeći rezultati: Bečej – Smederevo 4:2, Vranje – SAS Marbvo 4:6, Kopernikus – Kalča 5:2 i Kolubara – Novi Pazar 2:5.

Posle poraza drugoplasiranog Smedereva u Bečeju, Ekonomac je povećao prednost na sedam bodova, a u poslednjem kolu prvog dela prvenstva u petak dočekuje Kopernikus iz Niša.

VIK NAISUS – EKONOMAC 3:9 (2:4)

NIŠ – Sportska sala: OŠ “Mirtoslav Antić”. Gledalaca: 500. Sudije: Sreten Vasić i Saša Vukadinbović (obojica iz Niša). Strelci: Trojanović u 3, Milačić u 8. i Krstić u 21. minutu za VIK Naisus, Rajčević u 9, Surudžić u 12, Kocić u 15, 23. i 36, Vesić u 20. i 25, Rakić u 32. i Nikolić u 39. minutu za Ekonomac. Nagomilavanje prekršaja: VIK Naisus 8 (4+4), Ekonomac (5+0).

VIK NAISUS: Stojanović, Krstić, Trojanović, Stoiljković, Milačić, Stojković, Gocić,Tošić, Pešić, Dragišić, Kostić, Rajković.

EKONOMAC: Aksentijević, De Souza, Kocić, Rajčević, Janjić, Nikolić, Fetić, Surudžić, Simić, Vesić, Rakić, Momčilović.

IGRAČ UTAKMICE: Mladen Kocić (Ekonomac).

Početak utakmice u Nišu nije nagovetavao ubedljivu pobedu Ekonomca. U odsutnosti Vidana Bojovića kapitensku traku je preuzeo Mladen Kocić i bio jedan od najzaslužnijih za pobedu u Nišu, postigavši het-trik.