Dunav 2014
Nova Pazova
Topola
Oduvali Vrbašane
Deset minuta dobro organizovane i efikasne igre u trećem periodu bilo je dovoljno Vujić Metalcu da sinoć zabeleži sedmu prvenstvenu pobedu u desetom kolu B ligaša. Zaslužen trijumf nad neugodnim timom Vrbasa, koji je dužnik Metalca iz prošle sezone - 88:79 (23:17, 20:28, 31:10, 14:24). Počelo je trojkama Teodosića i Đorđića i Metalac je ubrzo stekao ubedljivih 14 poena prednosti (18:4). Kada se učinilo da će se već tada u potpunosti „odlepiti“ usledio je neshvatljiv pad. Serija grešaka dovela je do toga da se prednost relativno brzo „istopi“. Gosti u finišu druge četvrtine stižu do preokreta i na odmor odlaze vođstvom od dva poena razlike (45:43). Na početku trećeg perioda igrači Metalca prave seriju od 7:0, što je bio uvod u furioznu seriju, kojom su rešetali koš protivnika. Agresivna i disciplinovana igra u odbrani dala je rezultata. Gosti su za šest minuta postigli samo dva poena i to iz slobodnih bacanja. Iz minuta u minut prednost je rasla do rekordnih 21 poen razlike, koliko je bilo u 34. minutu. Već tada Vrbašani su morali da shvate da bodovi ostaju u Valjevu. U redovima pobednika istakli su se Marojević i Teodosić. Njima uz rame Vejinović i kapiten Đokić. Ivan Mladenović, debitant na prvoligaškoj sceni, pokazao je da se na njega može ozbiljno računati. Valja napomenuti da u ovom meču u Metalcu nije bilo Dejana Beljića, koji je obnovio povredu na kup utakmici sa leskovačkim Zdravljem.Vujić Metalac je ponovo na drugoj poziciji, a u narednom kolu gostuje ekipi Prve petoletke. Iako se radi o rivalu koji se nalazi pri dnu tabele, oprez u redovima vaevskog prvoligaša nije na odmet. Do nove pobede se može doći samo maksimalnim zalaganjem i izgaranjem na terenu.
Vujić Metalac: Đokić 12, Đukanović, Teodosić 17, Rakić 7, Đorđić 9, Tomašević, Mladenović 8, Vejinović 12, Marojević 19, Marković 2, Birčević 2, Ćirković.