Dubočica 1923
Žitorađa
Tabane Trgovački
Kad sudija Stajić igra za "prvaka"

Nazovi derbi, počeo je otvorenom igrom oba tima. Sudija Dejan Stajić od prvog trenutka je stalnim,,seckanjem igre,, stavio do znanja da će biti GLAVNI akter meča. Obezbedjena razlika od devet bodova za favorizovanu ekipu iz sela Mrštane kraj Leskovca doprinela je da ovaj dugo čekani mec bude farsa .Zbog toga je na tribinama oko 800 gledalaca. U prvih 20 minuta nije stvorena nijedna prilika. Od 20.minuta domaći su preuzeli inicijativu, izveli četiri kornera i sabili goste na svoju polovinu. Ristov je u 26.minutu šutirao pod prečku, Mitrović  je teškom mukom uspeo da boksuje. Još dve akcije Piroćanaca, udarci Djordjevića i Ristova koji su se obijali od  odbrane Mrštanaca. Mitrović je upućenu loptu od Ristova u 28.minutu krajnjim naporom izbacio u korner. Kraj prvog poluvremena Radnički-Moravac Orion 0:0.

radnicki

U drugom poluvremenu ista slika. Igra se na polovini gostiju, koji su dobro organizvali igru u zadnjoj liniji i na sredini. Takvoj igri odovara i "koncerno" sudjenje Dejna Stajića koji očigledno DOBRO POZNAJE SVOJ POSAO!!! U 47. minutu Marko Mančić šutira u desni ugao , golman Mitrović dobro reguje i tako postaje najbolji gostujući igrač. Šansu utakmice propustio je Stefan Spasić koji je posle prodora Ristova po denoj strani, na njegovu povratnu loptu sa 6 metara sutiro,ali je neko od igraca gostiju svojim telom odbranio gol!!!!
Pet minuta kasnije Spasic u petercu kasni da ubaci loptu u mrezu. Kako domaći igraju sve agresivnije , tako Dejan Stajić svira sve BEZOBRAZNIJE(  kako pristojan izraz za njegovo podmuklo sudjenje). Ovaj čovek ,posle golmana Mitrovića, postaje najbolji igrač POVLAŠĆENE EKIPE. trenera, predsednika, finansijera Jovana Stankovića. Strašno!!! Ulazi utakmica u završni deo! Prekid u 77. minutu zbog povrede Filipa Djodjevića. Da poručimo onima koji su poslali Dejana Stajića u Pirot da ispunjava sve postavljene zadatke. Gosti nisu šutnuli jednom na gol pirotskog golmana, ali zato Stajić i dalje podmuklo secka igru, nervira domace, radi sve ono što pomaže NOVOM PRVAKU!

Naš predlog, završite ovo prvenstvo! Nema više razloga. Gde vam je obraz?!

Srpska liga, 20.kolo. Radnički -Moravac Orion 0-0 (0-0). Stadion kraj Nišave. Igrači utakmice Mitrović, golman i sudija Dejan Stajić, (obojica Moravac Orion Mrštane, kraj Leskovca).

Radnički: Stefanović-, S.Stojković 7, Nikolić 7, S.Ćirić 7, Mančić 7 (N.Ćirić-), Ristov 7, Spasić 7, Manojlović 6, Djordjević 6(Vlajković-), Mančić 7, Stojković 7.