Metalac (GM)
Jedinstvo Putevi
PLS: Inđija - Sloga (K) 1:0
05.04.2014 fkindjija.com

Utakmica 21. kola Prve lige Srbije koja je odigrana na gradskom stadionu između Inđije i Sloge iz Kraljeva, za domaći tim imala je vitalan značaj, te su stoga momci Miloša Veselinovića vijali 3 boda.

Na prvu priliku se čekalo do 10. minuta kada je Inđija izgradila brz napad. Bjedov je glavom spsutio za Lemajića koji ulazi u 16terac i iz teške pozicije uspeva da uputi šut koji završava pored stative.

Velika šansa za domaće igrače je viđena u 15. minutu kada je Lemajić odlično poslao loptu za Bjedova ispred kojeg reaguje Obuobi i izbija u korner. Bukvalno je tamnoputi igrač Sloge skinuo loptu sa noge napadača Inđije.

U 28. minutu Inđija propušta novu 100% šansu. Pejić je centrirao za svoje napadače, Bjedov je promašio loptu, a Lemajić je slabo šutirao i sve je završeno bez pogotka.

Inđija je od 38. minuta primorana da izvrši prvu izmenu pošto je Bjedov zaradio povredu i morao je van terena, a umesto njega Veselinović u igru šalje snažnog napadača Danka Pavkovića.

Tek pred kraj poluvremena viđen je pokušaj da se postigne gol. Kapiten Inđije Kovačević je izveo korner sa desne strane i pronalazi Pavkovića koji glavom prebacuje okvir gola Sloge.

Na startu drugog dela utakmice igrač Inđije, Vuković dobija žuti karton zbog simuliranja kada je pokušao da iznudi jedanaesterac za svoj tim ali sudija Široki nije naseo na jeftin trik.

U 59. minutu prilika za domaći tim. Kovačević je pokušao sa 20tak metara da pogodi gol ali se Šejić odlično bacio i posle parade loptu izbacuje u korner.

Kovačević je još jednom šutirao ka golu gostiju u 71. minutu ali ni ovog puta nije bio precizan.

Prvi šut gostiju je viđen tek u 80. minutu kada je glavom pokušao Janićijević ali je to bilo bezopasno za Stanivukovića jer je lopta završila daleko od gola.

Sa druge strane u sledećem napadu je pokušao Pejić ali je golman Šejić bio na pravom mestu.

U 83. minutu 1:0 za Inđiju! Slobodan udarac sa leve strane izvodi Kovačević koji na drugoj stativi pronalazi Milašinovića, a on rutinskom završnicom dovodi Inđiju do vrednog gola.

Do kraja utakmice Inđija je uspela da sačuva 1:0 i osvoji nova 3 boda kod kuće koja ih i dalje ostavljaju u borbi za opstanak!

Fudbal Fudbal Prva liga Srbije Inđija Sloga (K)