Bežanija
Vojvodina
OFK Beograd
JSL: Srpski derbi van Beograda vraća veru u fudbal

Jedna od najboljih fudbalskih predstava ove jeseni pod Bagdalom:utakmica koja je potpuno opravdala naziv Srpskog derbija ispod Beograda. Utakmica puna tempa sa dosta trčanja lepih poteza,lepim navijanjem solidno popunjenog Kruševačkog hrama fudbala. A počelo je prvom šansom za Kruševljane Bajić se u 5. minutu iznenda našao u poziciji da sam krene ka golu ali se spetljao i šansa je otišla u nepovret, već u 11. minutu gosti su uzvratili preko odličnog Saše Stojanovića,da bi u 18. minutu Hadžibulić topovsku šutirao preko gola. Radnički je u tom periodu imao i inicijativu i veći posed lopte a u 33. minutu majstorska akcija napadačkog tandema Nišlija Hadžibulič petom sjajno pronalazi Sašu Stojanovića a ovaj sa 12-13 metara salje loptu tik kraj desne stative Krznarićevog gola.

Napredak uzvraća u 37 minutu ,korner idealno izvodi Cvetković ali je kapiten Mirosavljević za malo neprecizan.I onda 43 minut Trišović odlično prolazi po levoj strani baca loptu na penal ona na tom putu kači Frimponga dolazi do Saše Stojanovića koji je neodbranjivo šalje u donji desni ugao Krznarića za vođstvo potpuno zasluženo Nišlija od 0:1.i završetak prvog dela utakmice!

Drugo poluvreme potpuno je pripalo Kruševljanima,zaigrali su mnogo agresivnije,umesto mladog Bajića trener Nilovanović uveo je Trujića i u 58. minutu prva velika šansa za domaće. Regan sjajnom dijagonalom pronalazi na levoj strani Udovičića ovaj izlazi sam ispred Kesića ali šutira kraj leve stative gola gostiju. Samo 2 minuta kasnije uzvraća visoki Ćulum koji prima loptu na 16 metara okreće se i strahoviti šutira pod prečku ali je Krznarić na mestu. U 62. minutu Gavrić i Trujić su se spetljali na samo desetak metara od gola Nišlija a samo dva minuta kasnije Udovičić sjajno pronalazi Gavrića ali se ovaj u izglednoj poziciji ne snalazi najbolje. Napredak u tim trenucima ima igru i loptu u posedu ali nema gola u 70. minutu posle kornera Nišlija kreće kontra čak 5 prema 2 za Kruševljane ali domači daju loptu igračima iz Niša pravo u noge.

I onda 77. minut Bojić prima loptu na 22-23 metra od gola odlučuje se za šut i pogađa donji levi ugao golmana Kesića za 1:1, sjajan i neodbranjiv šut. Kruševljani koji su potpuno preuzeli igru kreću i dalje u napade trener Milovanović u igru uvodi Ibrahima Ndiajea i on u 83. minutu sjajno dotura loptu kapitenu Mirosavljeviću ovaj nišani sa 15-16 metara leve raklje golmana Kesića i promašuje za koji santimetar, ali to nije sve samo neki minut kasnije šansa utakmice za Kruševljane kapiten Mirosavljević sjajno protura loptu iza zadnje linije Nišlija ali Gavrić oči u oči sa Kesićem promašuje i ostaje 1:1 možda pravedno.

BEKVALAC: Grehota bi bilo da je neko izgubio

Ovim rečima se na konferenciji za štampu po završetku utakmice obratio prisutnim novinarima trener Nišlija Dragoljub Bekvalac rekavši još da ovakve utakmice bude nadu u prosperitet fudbala.Trener domaćih Nenad Milovanović bio je sličnog mišljenja rekavši da je svakom timu pripalo po poluvreme i da je večeras pobedio fudbal te da je odigran pravi srpski derbi ispod Beograda koji je nadmašio očekivanja.

Foto galerija: Slobodan Simić

Fudbal Fudbal Jelen Super liga Srbije Napredak Radnički (N)