Dragocvet
Ozren
Lideru bod u Bošnjanu
17.03.2013 S.Blagojević

U prvom prolećnom okršaju za bodove i jedni drugi mogu biti zadovoljni po bodom. Po oblačnom i veoma hladnom vremenu odigrana je borbena,prava prvenstvena utakmica sa dosta lepih akcija i šansi za postizanje golova. Gosti nešto bolji u prvom delu.

Prvo uzbuđenje desilo se u 8 minutu Radaković je uputio centaršut lopta je zakačila u ruku jednog odbrambenog igrača gostiju ali sudija Đurić je procenio da nije bilo namere za igranjem rukom što je izazvalo buru nezadovoljstva kod domaćih igrača i navijača. Potom se uglavnom igralo na sredini da bi u 21 minutu sevnula strašna kontra gostiju.. Miloš Kocić je jednom dubinskim pasom velemajstorski pronašao Miroslava Đorđevića ovaj još bolje primio loptu izašao sam ispred Markovića za 0:1. Do kraja poluvremena ništa posebno domaći visokim loptama i igranjem na Radakovića pokušavaju da dođu do gola a gosti čim imaju prilike spuste loptu na zemlju i kratkim pasovima čuvaju loptu.

Drugo poluvreme počelo je velikom ofanzivom Bošnjana,štoperi Timočanina imali su dosta problema sa Radakovićem,pritisak domaćih sve veći ,preko gola šutiraju Radaković pa Milenović,ređaju se korneri za domaće ali bez rezultata sve do 74 minuta kad danas vrlo dobri Radaković prima loptu polulevo negde na 25 metara od gola ,odlično na desnoj strani zapaža Milenovića daje mu idealnu loptu ovaj ulazi u 16 metara poludesno i matira Kostića za 1:1. Domaći i dalje nastavljaju ofanzivu nebi li došli do pobede ali gosti u 79 minutu možda propuštaju šansu utakmice odličan centaršut sa desne strane na drugu stativu golmana domaćih Markovića,gde je Divko Rakić sam na nekoliko metara od gola ali golman domaćih bravurozno brani i ostaje 1:1 ,zaslužen remi.

Na slici detalj sa utakmicu u Bošnjanu. Nezadovoljni igrači Bošnjana opkolili su glavnog sudiju Ivana Đurića iz Majdanpeka zbog nedosuđenog penala u 8 minutu utakmice.

BOŠNjANE-TIMOČANIN 1:1 (0;1)

Strelci: 0:1 Mir.Đorđević u 21,1:1 Milenović u 74 minutu.. Igralište Bošnjana.Gledalaca 200.Sudija Ivan Đurić (Majdanpek) 6. Opomenuti igrači:Pešić,Kizić,Matejić(Bošnjane), Nenad Dimitrijević(Timočanin)

BOŠNjANE: Marković 7,Milenović 7,Savović 7,Pešić 6,5,Matejić 7,Milovan Jovanović 7,Kizić 5(Vidojević 6),Antić 7,Arsić 6,Simonović 5,5,Radaković 7.

TIMOČANIN:Kostić 7,Manić 7,Marko Đorđević 6,5,Bogdanović 6,Nikolić 6,5,Petrović 6,5,Ćirić 7,Stojanović 6,5(Dimitrijević-),Miroslav Đorđević 7, Kocić 7,Rakić 7(Milić-)

IGRAČ UTAKMICE: Bojan Matejić(Bošnjane)