Ubitačne kontre Bačke

Moralo bi da se dobro zaviri u neke od klupskih almanaha da bi se došlo do podataka kada i od koga je Sloga u Kraljevu poražena ovako ubedljivo. lepo posle utakmice šef struke „belih“ Miljojko Gošić reče „Debakl!“ Gostima su zasluženo slavili, a domaći su im u tome mnogo pomogli očajnom, nepovezanom igrom, serijom grešaka ne svojstvenih timu koji igra drugi razred srpskog fudbala. Zahvaljujući odlično izvedenim autima Parazanovića Sloga je mogla u prvih deset minuta da učini nešto više pred golom Bačke. kako se to nije desilo na red su došli gosti uz neverovatne greške odbrane domaćih. Štoper Đokić je dva puta prosto propustio Zečevića, ali mreža Božovića je ostala netaknuta, ali treći put niko nije mogaop domaćima da pomogne. Nesporazum pomenutih igrača Sloge Zečević je ispratio, lopta je krenula ka praznoj mreži, pokupao je Babić da izbaci sa gol linije, ali nije vredelo 0-1. Bio je to šok od koga se tim Sloge nije oporavio do kraja meča. U 39. minutu filigranska akcija gostiju, ali i debeo ofsajd Bajića koji nije signalizirao Miloš Popović. Fudbaleru Bačke je bilo lako da matira Božovića.

Ako je neko i mislio da sa promenama u timu Sloga može do preokreta, razuveren je vrlo brzo. U 55. minutu kolosalna šansa za domaće koju je barvuroznom intervencijom sprečio Drinić. Tom prilikom vratar gostiju je dobio tešku povredu arkade i morao je da izađe iz igre, a samo koji minut kasnije nova ubitačna klontra gostiju, tandem Bajić-Zečević neuhvatljiv, a poslednjepomenuti postiže novi pogodak 0-3. Tada je veći deo gledalaca napustio tribine Gradskog stadiona razočarani izdanjem „belih“ pred kojima je teška sezona. Novi šok usledio je u 69. minutu, isti kateri, Bajić do Zečevića za ubedljivih i uverljivih 0-4. Čast domaćih i prvi ovosezonski gol Sloge delo je Veljka Antonijevića koji je iz slobodnog udarca sa preko 25 metara matirao nepokretnog Labusa, 1-4. Gostima aplauzi na kraju meča, domaćih posle vrućeg šamara su olovnih nogu napustili teren kod Spomen parka.

- Zadovoljan sam pobedom koja je malo previsoka. Imala je Sloga svoje šanse kod 0-0, a da su dali gol u 55. minutu koji je sprečio Drinić, ko zna šta bi bilo. Odigrali smo dosta dobro, ali ovaj tim može i mora još bolje i siguran sam da će tako i biti u nastavku sezone. Domaćini izuzetno gostoprimljivi, dočekali nas i ispratili kao velike prijatelje i imamo obavezu tako i da vratimo na proleće – naglasio je posle meča Trivo Ilić trener Bačke.

- Debakl! Ovo je bila utakmica u kojoj nismo ličili na tim od pre sedma dana iz Ivanjice, potpuno smo podlegli nekom pritisku, van događaja, igrači van utakmice, sve se odvijalo kao da je Hičkok režirao. Ipak, ima još 28 kola do kraja, bilo bi strašno ovu decu staviti na giljotinu, ovo je moj poraz, ja sam birao tim. Izvući ćemo pouke, to je sigurno, sutra je novi dan i idemo dalje – prilično razočaran je bio Miljojko Gošić trener Sloge.

SLOGA (KV) – BAČKA 1 – 4 (0 – 2)

Gradski stadion Gledalaca: 400 Sudija: Milan Maslaković (Niš) 6 Pomoćne sudije: Slađan Rajković (Obrež) 7 i Miloš Popović (Niš) 5 Strelci: Antonijević u 74. minutu (za Slogu), a Zečević u 23. , 58. i 69. minutu i Bajić u 39. minutu Žuti kartoni: Kamberović i Babić (Sloga), Drinić i Zečević (Bačka). Igrač utakmice: Marko Zečević (Bačka)

SLOGA: Božović 5, Kamberović 5, Parezanović 5, 5, Cmiljanović 5 (od 63. minuta Cvetković -), Babić 5, 5, Đokić 5, Andrić 5 (od 46. minuta Vulić 5), Antonijević 5, 5, Bižić 5 (od 46. minuta Mrdaković 5), Radovančević 5, Radović 5.

BAČKA: Drinić 7 (od 57. minuta Labus 6), Mijić 6, 5, Jević 6, 5, Ilić – (od 30. minuta Dukić 6, 5), Ivković 6, 5, Radoja 6, 5, Bajić 7, Avrić 6, 5, Zečević 8, Vukanović 6, 5 (od 51. minuta Trivković 6, 5), Klisura 6.