PLS: U Slogi respektuju lidera, ali nema uzmicanja
Više nema uzmicanja, više nema "očekujemo od sledećeg kola...". Za Slogu je došlo vreme u kome je svaka nova utakmica kvalifikaciona u borbi za opstanak, a to znači da od danas i meča sa Kolubarom kreće "biti il ne biti". Pulene Milutina Marušića čeka izuzetno težak posao, jer današnji gost na Gradskom stadionu je lider prvenstva, lazarevačka Kolubara,a "crno-zeleni" jako dugo nisu igrali kraj Spomen Parka. Nekada su to bile izvanredne utakmice u okviru jedinstvene Srpske lige osamdesetih godina, pa se stariji poklonici fudbala u gradu na Ibru i danas nadaju dobroj predstavi. Naravno, navijači "belih" ne bi imali ništa protiv ni slabije utakmice samo da njihovi ljubimci ostvare prvu prolećnu pobedu i najave beg iz opasne zone.
- Pred nama je izuzetno težak zadatak, mada u ovoj ligi nema slabog rivala. Kolubara je lider i time sam sve rekao. Tim sastavljen od sjajnih pojedinaca, igraju vrlo kvalitetno i posle kiksa u prošlom kolu u Kraljevo dolaze da poprave utisak i osvoje ceo plen. Siguran sam da će Kolubara igrati otvoreno, na pobedu, a to je lepa prilika da i mi pokažemo kivalitet i dobru igru - naglašava Dejan Rađenović jedna od najboljih igrača Sloge i Prve lige Srbije.
Kraljevčani su startovali "tanko", samo bod iz dva kola i više nemaju prvao na grešku pred svojom publikom?
- Lično, hrabri me igra u drugih 45 minuta utakmice u Banatskom Dvoru. Ulazak Spasojevića, igra sa dva napadača, prosto nas je podiglo, imali smo šanse, igrali dobro i to bi trebalo da bude recept i za današnji meč. Ovaj tim Sloge, bez obzira kako ga neko ocenjuje i potcenjuje, ima kvalitet i vredan je opstanka u ovom rangu takmičenja.
Igre na početku prolećnog dela sezone razočarale su navijače, pitanje je koliko će ih danas biti na tribinama Gradskog stadiona?
- Nama je zaista neophodna podrška sa tribina. Pozivam publiku da dođe u što većem broju i da nas podrži, ali da bude uz nas i kada nam ne ide, jer tada nam je podrška najpotrebnija. Na početku sezone smo imali sjajnu posetu i podršku, kasnije je raspoloženje splasnulo, naravno razlog su rezultati i krivo mi je što naš teren nije vruć kao neki u ovoj ligi,a po priči starijih ljubitelja fudbala Kraljevo je nekada važilo za grad sa vernom i bučnom publikom. U takvoj atmosferi Sloga je uvek igrala dobro i danas bi bio takav slučaj - zaključuje Dejan Rađenović fudbaler kraljevačkog prvoligaša.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Indjija
Inđija
|
34 | 17 | 9 | 8 |
60
|
|
2
|
Sevojno Point
Sevojno
|
34 | 17 | 7 | 10 |
58
|
|
3
|
Kolubara
Lazarevac
|
34 | 14 | 14 | 6 |
56
|
|
4
|
Bežanija
Beograd
|
34 | 14 | 11 | 9 |
53
|
|
5
|
Novi Sad
Novi Sad
|
34 | 14 | 9 | 11 |
51
|
|
6
|
Teleoptik
Zemun
|
34 | 14 | 8 | 12 |
50
|
|
7
|
Proleter (NS)
Novi Sad
|
34 | 13 | 7 | 14 |
46
|
|
8
|
Srem
Sremska Mitrovica
|
34 | 12 | 10 | 12 |
46
|
|
9
|
Novi Pazar
Novi Pazar
|
34 | 13 | 7 | 14 |
46
|
|
10
|
Radnički (S)
Sombor
|
34 | 12 | 9 | 13 |
45
|
|
11
|
Banat
Zrenjanin
|
34 | 11 | 12 | 11 |
45
|
|
12
|
Zemun
Zemun
-2
|
34 | 11 | 12 | 11 |
43
|
|
13
|
Dinamo
Vranje
|
34 | 12 | 7 | 15 |
43
|
|
14
|
Mladost (L)
Lučani
|
34 | 9 | 15 | 10 |
42
|
|
15
|
Radnički (N)
Niš
|
34 | 9 | 14 | 11 |
41
|
|
16
|
Sloga (K)
Kraljevo
|
34 | 9 | 12 | 13 |
39
|
|
17
|
ČSK Pivara
Čelarevo
|
34 | 6 | 14 | 14 |
32
|
|
18
|
Mladost (A)
Apatin
|
34 | 7 | 7 | 20 |
28
|