Pregled 5. kola Omladinske lige Srbije

Omladinska liga Srbije nastavila je sa uzbuđenjima u 5. kolu, gde su mladi timovi iz cele zemlje ponovo pokazali svoj talenat na terenu. U nastavku su prikazani rezultati svih odigranih utakmica ovog kola:

Partizan - Čukarički 2:1
Utakmica odigrana u subotu, 14. septembra 2024. u 13:00 časova u Zemunu. Rezultat na poluvremenu bio je 1:1. Strelci za Partizan su bili Dimitrije Janković u 6. minutu i Zoran Alilović u 81. minutu dok je jedini pogodak za Čukarički postigao Andrej Subotić u 45. minutu.

Spartak ŽK - Crvena zvezda 1:3
Utakmica odigrana u petak, 13. septembra 2024. u 11:00 časova u Subotici. Rezultat na poluvremenu bio je 1:2. Strelac za domaći tim je bio Aleksa Trajković u 17. minutu, dok su golove za goste iz Beograda postigli Darije Markočević u 20. minutu, Vasilije Kostov u 28. minutu i Andrej Mladenović u 50. minutu.

Brodarac - Trayal 3:1
Utakmica odigrana u nedelju, 15. septembra 2024. u 15:00 časova u Novom Beogradu. Rezultat na poluvremenu bio je 1:0. Golove za domaći tim su postigli Aleksa Alimpić u 31. i 81. minutu iz kaznenog udarca i Petar Mitrović u 50. minutu. Jedini pogodak za goste postigao je Ognjen Milošević u 79. minutu.

IMT - Voždovac 5:1
Utakmica odigrana u subotu, 14. septembra 2024. u 13:30 časova u Novom Beogradu. Rezultat na poluvremenu bio je 2:0. Goleadu domaćih započeo je Miloš Jović u 22. minutu, nastavio je Dušan Žegar u 41. minutu, potom se Miloš Jović ponovo upisao u strelce iz penala u 55. minutu, da bi prednost domaćih uvećao Veljko Prodanić autogolom u 61. minutu, a peti pogodak za daomaće je postigao Aljoša Ašanin u 76. minutu. Jedini gol za goste je postigao Lazar Vučićević u 66. minutu.

Radnički 1923 - Novi Pazar 1:0
Utakmica odigrana u subotu, 14. septembra 2024. u 13:00 časova u Kragujevcu. Alpha Turay je postigao jedini gol na meču za Radnički 1923 u 5. minutu.

TSC - Vojvodina 2:2
Utakmica odigrana u subotu, 14. septembra 2024. u 10:00 časova u Bačkoj Topoli. Rezultat na poluvremenu bio je 1:1. Golove za domaći tim su postigli Viktor Petrović u 15. minutu i Stefan Trajković u 72. minutu, dok zagoste iz Novog Sada golove su postigli Srđan Borovina u 9. minutu iz penala i Vukašin Pejović u 65. minutu.

Metalac - Mladost (L) 0:2
Utakmica odigrana u nedelju, 15. septembra 2024. u 11:00 časova u Gornjem Milanovcu. Rezultat na poluvremenu bio je 0:0. Golove za goste iz Lučana su postigli Đorđe Marinković u 51. minutu i Andrej Popov u 60. minutu.

RFK Grafičar - OFK Beograd 2:2
Utakmica odigrana u subotu, 14. septembra 2024. u 11:00 časova u Beogradu. Rezultat na poluvremenu bio je 1:1. Golove za domaćina su postigli Joshua Sora Tucker u 13. minutu i Nikša Delibašić u 63. minutu, a za plavo-bele sa Karaburme golove su postigli Vasilije Grbović u 14. minutu i Filip Halabrin u 90+3 minutu.

Na tabeli, posle odigranog 5. kola, Crvena zvezda, Čukarički i IMT dele prvo mesto sa po 12 bodova, dok je Mladost (L) na četvrtom mestu sa 10 bodova. Partizan i Novi Pazar prati ih sa po 9 bodova. Trayal ostaje na dnu tabele bez osvojenog boda.

Spartak ŽK : Čukarički
Brodarac : Partizan
IMT : Crvena zvezda
Radnički 1923 : Trayal
TSC : Voždovac
Metalac : Novi Pazar
RFK Grafičar : Vojvodina
OFK Beograd : Mladost (L)