Lagana četvorka Novobeograđana protiv Timoka

Gosti iz Zaječara imaju katastrofalan niz na poslednjih 10 prvenstvenih utakmica, tek 2 remija uz 8 poraza, nalaze se na pretposlednjem mestu i ne dolaze u baš najboljem raspoloženju na današnji meč. S druge strane IMT je popravio formu, trenutno je prvi iznad crte koja vodi u play-off i pravi je momenat da se sa nova tri boda učvrsti u gornjem domu tabele.

Samo što je susret počeo, IMT stiže u vođstvo. Glišić je u 4. minutu loptu iz slobodnjaka sa oko 22 metra poslao pod prečku. Dok dlanom o dlan već je 2:0. Igrao se 8. minut kada je Đuričin lepo proigrao Stamenića, a ovaj loptu podbo štiklom preko istrčalog golmana Timoka i ubacio u gol.

Gosti su u nok-daunu, golman Jovanović u 10. minutu greši u predaji, što Novaković koristi i šalje loptu u praznu mrežu za 3:0. Tako je utakmica rešena na samom početku.

Novobeograđani nastavljaju sa napadima, a Đuričin je u 19. minutu volej udarcem sa 15 metara dobro zagrejao dlanove golmana gostiju. Dva minuta kasnije Novaković je zamalo neprecizan sa ivice kaznenog prostora, gosti deluju poput razbijene vojske.

Smanjili su domaći gas u nastavku,  a do šanse za gol stižu i gosti u 44. minutu. Posle centaršuta Kneževića na svega 5 metara od gola se našao usamljen Ivica Jovanović, međutim glavom je poslao loptu pored stative.

Prvih 10 minuta drugog poluvremena se apsolutno ništa ne dešava, a onda Novaković propušta šansu da se još jednom upiše u strelce. Već u sledećem napadu domaći stižu i do četvrtog pogotka, igrao se 56. minut. Đuričin je sa dvadesetak metara uputio šut, lopta se od prečke odbila iza gol linije i odskočila u polje, pogodak je priznat na intervenciju pomoćnog sudije.

Timok je u 59. minutu bio blizu počasnog gola, Rošević je šutirao sa oko 18 metara u donji desni ugao, golman IMT-a Trajković se istakao odbranom. Deset minuta kasnije Zvezdino dete, Lukić, je bio najviši u skoku posle kornera, ali je sa svega par metara razdaljine bio neprecizan.

Rezervista gostiju Kingsli je u 77. minutu pokazao svoje brzinske sposobnosti pobegavši odbrani domaćih, ali mu je realizacija slabija strana, sa desetak metara loptu je poslao čitavih metar-dva pored stative. Šanse se stvaraju naizmenično, u 87. minutu Lučić je promešao odbranu Timoka, ali je neprecizan u odsudnom trenutku, tako da je kao krajnji rezultat ostalo 4:0.

Naredno kolo IMT je opet domaćin, u goste im stiže Radnički iz Sremske Mitrovice, dok u Zaječar dolazi najveće pozitivno iznenađenje dosadašnjeg dela prvenstva, drugoplasirana Mladost GAT iz Novog Sada.

IMT - TIMOK 1919 4:0 (3:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Đorđević Nenad. POM.SUDIJE: Savić Nebojša i Jeremić Stefan. STRELCI: Glišić 4, Stamenić 8, Novaković 10. i Đuričin 56.min (IMT). ŽUTI KARTON: Stajković (Timok).

IMT: Trajković, Glišić, Stefanović (S.Petrović), Lučić, Novaković (Đ.Petrović), Đuričin (Njamculović), Stamenić, Savić, Džinović (Ilić) (Vukašinović), Vukić, Lukić.

TIMOK 1919: A.Jovanović, Knežević, Pantić (Radonjić), Dragićević (Nikolić), I.Jovanović (Kingsli), Božović, Davidović, Blagojević (Stajković), Milenković, Rošević (Golubović), Mitrović.